Kediler Mi Yapmıştır

Sutunannesi

Bahçemizde kedilere bakıyoruz ve besliyoruz genelde bahçede takılıyorlar. Bugün annem bahçenin bir görselini attı taş zeminin üzerinde oluşan beyaz şeyler var parlak ve yapışkan şeklinde. Annem bunu kedilerin yapmış olduğunu söylüyor bende hayır onlar yapmamıştır vs falan diyorum ama yönetici olduğu için apartmandan gelen bir
Şikayette zor durumda kalır annem. Sizce nedir bu yapışkan şeyler. Ben kedilerin yapmadığını başka şeyden dolayı böyle olmuş olacağını söylüyorum annemde kedilerden sonra böyle oldu önceden hiç olmuyordu diyor. Sahiden bu ne sizce. Okulda kedi beslerken de yerler böyleydi. Ve mamalarının üstünde de var bunlardan beyaz yapışkanlı bir tabaka.

8 CEVAP

Mischka

Bunlar sümüklü böceklerin gezdiği yerde olușan o parlak sıvıya benziyor.

ursaminor

Sümüklü böcek mamaya giremez diye kural mı var? :D yani evde kediyle yaşıyorsunuz, ne zaman evde böyle bir şey görmüş anneniz? Bizim bahçede de var sümüklü böcek aynı böyle işte...

Elifmuzeyyen

Ben daha gecen gun bir fotograf gördüm bir suru sumuklu bocek denilen salyangozlar mama kabina dolusmustu. Yani salyangoz olabilir gayet. Valla bizim 17 kedimiz var ayni yerde yiyip iciyorlar. Hic boyle bi sey gormedim bence onlarla alakasi yok :)

Sutunannesi

Mamalarının üzerinde de var ama

Sutunannesi

Evde görmedik fakat zaten apartmanda hoş karşılanmıyor kedi beslememiz annem yönetici olduğu için bir şekilde bu durumu halledebiliyoruz ama gelen olası bir şikayette savunma yapması gerekecek kendisi ne olduğunu bilmediği için kedilerden kaynaklanan bir şey olduğunu düşündü hastalar mı acaba ne yapayım diyerek endişelendi. Üstelik kedilerimizin gitmesini istemiyoruz şikayetten ötürü o yüzden onlardan kaynaklanmadığına emin olup şikayet üzerine açıklamamız olsun istediğim için sordum. Teşekkürler

Elifmuzeyyen

@Sutunannesi neden sordugunuzu biliyorum zaten haklisiniz insanlar bahane ariyorlar onlari gonderebilmek için. Ama iciniz rahat olsun onlar yapmiyor :')

Bilgos

salyangoz veya sümüklü böcekler genelde ondan önce giden sümüklü böceğin sıvısını takip eder eğer böylece daha az yorulup daha az sıvı tüketirler , öyle birşey oldu ise salgılar üst üste kuruyup orayı beyaz yapmıştır zaten şu an sümüklü böcek ve kelebek havasındayız.(kelebek derken de yani kelebeklerin çiftleşme ayı gibi çünkü bizim heryer tavus kelebeği falan kaplıyor bunu ne alaka söylediysem artık.)

Sudeckmkc

Kesinlikle sümüklü böcek izi. Kedilerin mama kabının etrafına bir avuç tuz serpin geçtikleri yerlere de tuz serpin ya da tuzlu su dökün