Quik Mi Enjoy Mu?

Elifmuzeyyen

Pet shopta mama almaya gittim açık mama. Bir anda 15 kilo alamiyorum cunku o nedenle acik tercih ettim hep aldigim yerden. Daha onceki mamayi goody diye biliyordum o nedenle goody ise almayacaktim enjoy varmis Quik varmis enjoyun kedi mamasi var mi dedigimde var dediler va kilosu 10 tlden aldim. Quik markayi duymamistim hic kutularin ikisinde de quik etiketi vardi ama özellikle enjoy dedim ben kutular sanirim firmaya ait diye birine quik birine enjoy konulmus. Quik mi iyi sizce enjoy mu ben enjoyu duydugum icin enjoy istedim ama bir dahakine ne almaliyim dogru bir tercih mi yaptim diye sormak istedim

9 CEVAP

aysegunerr

hepsi birbirinden kötü :(

aysegunerr

Enjoy
**İşlenmiş  Hayvansal Protein, Buğday, Mısır, Hayvansal Yağ, Buğday Kepeği, Mısır Gluteni, Kurutulmuş Şeker Pancarı, ** Tavuk Ciğeri Aroması, Tuz, Keten Tohumu, Kuru Bira Mayası, Taurin.

Quik
Nem: %10,00 Ham Protein: %30,00 Ham Yağ: %9,00 Ham Selüloz: %4,50 (seluloz u sindiremiyorlar) Ham Kül: %12,00 Hcl'de Çözünmeyen Kül : %2,00 Kalsiyum: %0,50 - %1,90 Fosfor: %0,50 - %1,90 Sodyum: %0,10 - %1,00 Vitamin A: 12000 IU/kg Vitamin D: 1000 IU/kg Vitamin E: 60 mg/kg Taurin: 1000 mg/kg Tahıllar, Et ve Et Ürünleri (Dana Eti en az %4), Hayvansal yağlar, Mayalar, Mineraller, Vitaminler, Antioksidanlar, Koruyucular,Aromalar, Aminoasitler.

Goody
Cereals(Tahil) Meat and meat products (max 18%), Animal fats and oils (Omega-3 495 mg/kg, Omega-6 9.650 mg/kg), Yeasts(Maya) , Vitamins and Minerals ?, Antioxidants,Aromas, Preservatives(koruyucu maddeler), Amino acids.

Kendinizde mamaların kedi sitelerinden içeriğine falan bakablirsiniz. Icerikleri hemen hemen aynı. Besleyici değiller. Katki maddesi yan ürün gereksiz seylerle dolu. Çöp resmen. Tavuk suyuyla makarna verseniz bile çok daha iyi...

aysegunerr

Enjoy un içeriğinde gereksiz ve sağlıklısız ıcerikleri koyu renkle belirtmek istedim olmamış. Zaten tamamını siyah yapacaktim. Taurin ve keten tohumu hariç. Onlarinda ne kadar olduğu belli değil.

aysegunerr

Kilosu 10-12 tl lik bu mamalardan birkac tık üstünde bonacibo var. Yavru kediler için olanından 2 kilosu 22,5 e denk geliyor.
Icerigine bakıp siz de karar verebilirsiniz.
AAFCO veya FEDIAF onaylı olmalı.
Balanced tam dengeli ibaresi taşımalı.
Yag oranı az olmalı
Mısır, pirinç gibi tahılları az içermeli(içermese daha iyi)
Taurin oranı yüksek olmalı
Fosfor, kalsiyum ve magnezyum oranı 1,1-07.7 oranında olmali.(Fazlası böbreklere zararli)
Şeker, selüloz, kimyasal koruyucu madde, renklendirici vs. içermemeli. Simdilik aklima gelenler bunlar. Farmina mamaları(n&d, matisse), GO!, Brit Care vs gibi

Ben de öğrenciyim zorlaniyorum anlıyorum sizi. Gerçekten keşke hep evden bir şeyler hazırlayip verebilsek. Benim okuduğum şehirde proChoice nin açık mamasını satıyorlar. Bazen ordan alıyorum da açık mamaya da güvenemiyorum. Şöyle de şanslıyım kedi köpek beslemesi yapan bir çok hayvansever var burda. Onlar yardımcı oluyorlar sağolsunlar.

Elifmuzeyyen

Enjoyu kötü diye duymadim ben hiç onceki sorularimda yazildi hatta. Quik markanin ismini bile duymadim onu soruyorum açıkçası

Elifmuzeyyen

Goodyi tercih etmiyorum zaten sadece daha önce dostluk mamasi olarak aliyordum ki artik almiyorum. Quik markayi evet ben de duymadim bilmediğim için soruyorum/soruyordum. Enjoyu ben buradaki onerilerde okumuştum o nedenle pet shopta enjoy kopek mamasini görünce sordum kedi var mi diye olduğunu söylediler. Daha önceki sorularimi okumamissiniz galiba şöyle söyleyeyim son kez ben zaten mahalledeki cocuklara salamli sosisli veya cigerli pirinc ya da sehriyeli yemekler yapıyorum/yapiyordum hatta bugun de yaptim ancak ogrenci oldugum sehirde yurtta kaldigim icin bunu yapmam mumkun degil o nedenle mama almak durumundayim. Suanda da bir anda 15 kiloluk bir mama satin alamiyorum o nedenle de acik almam gerekiyordu ve burada yasadigim yerde iki pet shop var sadece. Veterinerde de trendline kopek mamasi falan görmüştüm ama bilemiyorum neler var neler yok. Simdi her gun para koyucam kenara ve 15 kiloluk mamalardan satin alicam enjoy alicaktim hatta ama madem iyi degil diyorsunuz kilosu 10-12 tllik mama onerisinde bulunursaniz sizin dediginiz markadan alirim yani yardimci olursaniz sevinirim onerilere acigim sagolun arastirmissinuz yazmissiniz

Elifmuzeyyen

Hayir koyu renkle belli etmissiniz tuz falan koyu evet okudum tesekkurler ilginize hangi mamayi oneriyorsaniz param birikince onu alayim

Elifmuzeyyen

Malesef butce sorunu yasiyorum hic destekcim yok kendi harcliklarimla alicam. 2 kilo da hemen biter ve yetmiyor. O nedenle hem kilosu fazla alirsam daha uyguna gelir diye 10-15 kilo olanlardan bakicam parami biriktirmeye başlıyorum bakalim. Bonabico olabilir belki fiyatlarına bakicam tesekkurler