Kuduz Aşısı Ve Lösemi Aşısı

Busenurozyurt

Merhaba, kedimin aşı tarihi yaklaşıyor ve veterinerimiz kuduz aşısı ile lösemi aşısının bir arada yapılacağını söyledi. Bir sorun olur mu bünyesi kaldırır mı diye sordum olmaz dedi fakat ben emin olamadım çünkü kedim ilk lösemi açısından sonra 2 gün kendine gelemedi. Acaba bir sorun olur mu sizden de bilgi almak istiyorum

7 CEVAP

Gul36

Aynı anda yaptırmasanız iyi olur. Aslında her iki aşı da yüzde yüz gerekli denebilecek aşılar değil ama şimdi sorunuz bu olmadığı için hiç girmeyeceğim. Çoğu veterinere göre zaten hiçbir şey sorun değil. :/ Siz en iyisi iki aşı için arada en az 1 hafta süre olacak şekilde randevu alın. Kedinin bakıcısı sizsiniz, veterineriniz değil. Siz nasıl isterseniz öyle yapmalı.

Sahsimuhterem

Aynı anda yaptırmayın mecbur değilsiniz.

melikealgin

Kuduzu yaptırmak yasal bi zorunluluk aldı.Aşı kartında bulunmalı.Ikisini birarada yaptırmayın löseminin yan etkileri fazla diye duydum çünkü

minnossever1

lösemiyi yaptırmayın hatta kuduza da gerek yok.rahat edemem dersenız bır kez yaptırın kuduzu.kedinız dısarı cıkmıyorsa abi. ille ıkısıni de yaptırcam diyorsanız aynı anda yaptırmayın

Busenurozyurt

Veterinere gittiğimde ya lösemiyi ya da kuduzu yapmalarını isteyim o zaman çünkü evet kedimin ilk lösemide nasıl olduğunu gördüğüm için iki ağır aşının olmasını istemiyorum. Bir de kuduz yasal bir zorunluluk olmuş yani yapılması gerekiyor. Cevaplar için teşekkürler

Elifmuzeyyen

Kuduz aşısını her ihtimale karşılık yaptırın bence.(kaçması kaybolmasi veya sokaktaki bir canlı ile temas etmesine karşın) ve evcil hayvanlarin karnesinde denildigi gibi kuduz aşısı olmali. Her ne kadar vaka olarak kuduz çok az görülüyormus artık ama malesef ki ölümcül bir hastalik o nedenle ihmal etmeyin. Lösemi aşısını çok fazla araştırmış birinim yazisina denk gelmiştim kesinlikle yapilmamali diyordu ama yapilmasinin zarari olmaz bence önlem iyidir sonuçta. Ama ayni anda da olmasin tabi ağır gelebilir çocuğa..

Elaay

Biz iki aşıyı aynı anda yaptırmıştık bizde hiç bir sorum olmamıştı, ama içiniz rahat etmeyecekse bir kaç gün arayla yaptırın siz yine de :)