Napmalıyım Yetti

Tikih

kedim paşa kızgınlığa girdiği gün yorganlara koku bırakıyordu.kızmıyorduk.kızgınlığından 1 hafta sonra kısırlaştırdık.ve 2 ameliyat aynı anda oldu.fakat yorganlara çişini yapmaya devam ediyor.her gün 1 yorgan kirliye gidiyor. hattaa makine bozuldu yenisini aldık.ancak tek yorganlara yapıyor.nevresimi değiştirdim ama yinede vaz geçmedi.acabA STRESTENMİ?.LÜTFEN YARDIM EDİN.diğer türlü annem evden göndericek

7 CEVAP

beautifulcat

İlk olarak koku bıraktığı yerin temizliğini iyice yapın, sadece yıkamak yetmez zira o kokusunu alabiliyor burnu keskin olduğu için. Goe Turkey markasının kedi koku giderici spreyi var onu alıp koku bıraktığı yerlere uygulayın. O bu kokuyu giderecek, daha sonra koku bıraktığı/bırakabilme ihtimalinin olduğu bölümlere yine aynı markanın bitkisel kedi uzaklaştırıcı spreyini uygulayın. Bu sayede artık oradan kendi kokusunu alamayacak, kedi uzaklaştırıcı spreyin kokusunu da beğenmeyerek işaretleme yaptığı bölümü unutacaktır. İşaretleme yapacağını anladığınız an götürüp kum kabına koyabilirsiniz, oraya yapılması gerektiğini anlaması için. Kısırlaştırmışsanız şayet 2-3 ay içinde hormon dengeleri oturacaktır, bu sorununuz bitecektir diye düşünüyorum :)

Friolero

Vermeyin ya bunlar geçici şeyler.

Ecerana

Çişini yaptığı yeri güzelce silin daha sonra bir çay bardağı elma sirkesi bir çay bardağı su ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın ve bu karışımı bir parfüm şişesine ya da fısfıslı bir şişeye dökün daha sonra o bölgeye bunu sıkın böylece oradaki kokuyu hem yok edecek hem orayı güzelce temizleyecek

Friolero

Bizde de kısırlaştırdıktan sonra bir süre devam etti sonra bıraktı o huyunu

Eğer testis gelişimini tamamlamadan kısırlaştırdıysanız çiftleşme yetisini kaybeder fakat kızgınlık belirtilerini göstermeye devam eder. Kaç aylıkken kısırlaştırdınız? Eğer testis gelişimi tamamlandıysa bu kısa bir süreç, zamanla geçiyor. Yaklaşık 1 ay sürebilirmiş ama.

Ecerana

Böylece kediniz oradaki kokuyu alamayacak ve tuvaletini oraya bir daha yapmayacak bnim kedim değil de tavşanım sürekli yatağıma yapıyordu bnde sirkeli karışımdan yapardım o bölgelere işe yarardı

Tikih

evet birde ayrı evde kalıyorduk. şimdi tekrar onların yanına gittim .diğer evide sattım . umarım bir an önce bırakır . yoksa zorunlu olarak vericez