Nd Mama Kullananlar Bakabilir Mi?

bblackk

1 senedir royal canin mamanın çeşitlerinden gidiyorum. Çünkü kedim başka bir mamanın yüzüne bakmıyor baksada bağırsaklarında ciddi sıkıntılar oluşturuyor. En son Royal canin Urinary s/o kullandım idrar ve böbrek sıkıntısından şüphelendiğim için. Daha sonrasında uzun zamandır denemek istediğin mama olan ND tavuklu narlı düşük tahıllı manasını aldım. Önce aç olmasına rağmen direnerek yemedi sonra gece yemiş sabah ağzına dahi vurmadı mecburen yaş mama verdim. Tuvalete çıktığında ise siyaha yakın bir renkte dışkısı olduğunu farkettim. Bunun sebebi ne olabilir? Sizlerde de aynı şey oluyor mu? (Mamanın renginin koyu olmasından kaynaklı olabileceğini de düşündüm)

10 CEVAP

onurtemiz

Evet koyu renkli dışkı oluyor genellikle. Sebebi içindekiler gerçek vitamin-meyve-sebze ve etlerdir. Keşke 1 sene önce RC vermeseydiniz ya da kesseydiniz devam etmek yerine. İlla alışacaktır başka mamaya. Bu arada mama değişiminde kademli mi yapıyorsunuz?

beautifulcat

Tuvaleti genelde benimkinde de öyle. N&D ve Brit Care dönüşümlü kullanıyorum. Kademeli biçimde yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Ya da et suyu, tavuk suyuyla karıştırabilirsiniz. Yaş mamayla N&D'yi karıştırabilirsiniz, bu şekilde daha rahat alışacaktır.

Tikih

hiç meraklanmayın . ben de kedimin hassas midesinden dolayı ND nın narlı ve tavuklusundan kullanıyorum . siyah dışkılaması çok normal . sonuçta mama sağlıklı içeriği sebebiyle koyu :)))

bblackk

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Ağzında oluşan kokuda mamadan kaynaklıdır diye düşünüyorum o zaman

Tikih

evt benim kedimdede nd başaldıktan sonra ağır bir koku oluştu . kedinizin ağır ağız
bakımını veteriinerinize yaptırabilirsiz . bizimki mamadanış :))))

onurtemiz

Mamayı kadameli yapın. Yaş mama ile karıştırabilirsiniz.
Benim kedimin ağzında da koku olabiliyor.

beautifulcat

dişini veteriner tavsiyesiyle fırçalamaya başlayacağım belki ağız kokusuna engel olur :)

bblackk

Şu zamana kadar 2 defa marka değişikliği yaptım ve ne zaman geçişli yapmaya kalksam midesini bozdu o yüzden keskin bir geçiş yapıyorum ama bu sefer öyle yapmadım çünkü yemedi sadece ND koyduğumda

bblackk

Çok teşekkür ediyorum cevabınızdan dolayı

bblackk

Ben bu konuyu veterinerle konuşmuştum ve kesinlikle önermesi kendilerini temizlemeye yarayan antibakteriyel salgıyı yol edermişiz. O şekilde söyledi