Kokuyu En İyi Absorbe Eden Ve Dağılmayan Kedi Kumu Önerisi?

kedipatisii

İnce taneli kedi kumu daha iyi topaklanıyor fakat aşırı dağılıyor. Koku sorununada bir cozum bulamadim. Kullanip memnun kaldiginiz kedi kumu var mi?

6 CEVAP

Terranova

Özellikle koku konusunda ve topaklaşmada da; Akkum Aktif Karbon Ultra Strong Clumping kumu şiddetle öneririm.

beautifulcat

Ben Proline Topaklaşan Kokusuz Kedi Kumu kullanıyorum. Oldukça memnunum. Az tozutuyor, çok iyi topaklanıyor, kokuyu iyi emiyor ve rengi beyaz olduğu için herhangi bir değişimde rahatlıkla gözlemleyebiliyorum. Fakat kumun kalitesinin yanında kokuyu hapsetmek için bir kaç farklı çözümüm var.

  1. Bolca kum koymak. Kediler üstünü kapatmak için bol bol kum ister, tuvaletin üstü kapanınca koku azalıyor ciddi oranda.

  2. Probiyotik takviyesi yapmak. Veterinerimizin verdiği probiyotik sayesinde koku olayı neredeyse bitti. Probiyotik olarak 1 hafta kür yaptık macun şeklinde, daha sonra haftada 1, sonra 2 haftada bir. Artık 2 haftada bir veriyorum o macunu. Onun yanında gün aşırı 1 tk ev yapımı kefir veya yoğurt

  3. Tahılsız, az tahıllı iyi bir kuru mama ile beslemek.

  4. Kapalı kedi tuvaleti kullanmak

  5. Kedi kumuna karbonat döküyorum.

  6. Kedi kumu koku giderici spreyleri de kullanıyorum.

  7. Düzenli temizliyorum :))

yck

Ben mırmır 5 lt ekstra dayanıklı ince taneli kedi kumu ndan memnunum

kedipatisii

Mama olarak brit care kullanıyorum. Kokunun onunla ilgisi yoktur demi? Baya bir araştırararak almıştım.

Terranova

Biz de Brit Care kullanıyoruz. Ne yazık ki dışkı kokusu olayı bizde de mevcut. Bahsettiğim kum ile, koku yok denecek kadar az şu anda.

kedipatisii

Araştıracağım dediğiniz kumu umarım uygun fiyatlıdır :)