Ne Zaman Alışıcak Bu Kediler

Mayis1

Daha önce de çok kez sordum. Kedim 1 doğum 1 de düşük yaptı şu an kısır. İlk doğumunda 4 yavrumuz oldu biri sahiplendirildi birini daha sahiplendirdik sayılır. Diğer iki yavru ve anneleri bizle kalıcak gibi gözüküyor. Mayıs (anneleri) 4 aydır yavrulara saldırıyor. Mayıs’ın yattığı yerle yavruların yattığı yerler ayrı. Daha doğrusu bahçede onlar için farklı farklı güzel yerler var onlar da aralarında pay etmişler. Mayıs’ın yattığı yerlere yavruların kokusu sinen şeyleri koydum. Aynı yerde mama yiyorlar Mayıs onun tabağından yenince biraz kızıp pati atsa da yavrular pek takmıyorlar.(büyüdüler ya artık annelerini umursamıyorlar). Bir de Mayıs’ı ayrı yavruları ayrı sevemiyorum. Aynı yerde olunca elime geliyorlar tabii. Mayıs da sinirlenip gidiyor. Tek olunca uysal ama yavruları görünce çok agresif oluyor. Tüm kış bizi günde 1 saat görücekler sizce yazın onları kucak kucağa yatarken görebilicek miyim? Alışmaz mı? Onu agresif görmek bizi çok üzüyor. Neler uygulayabilirim?

7 CEVAP

cakil19921

Yani bunu engelleyemesiniz zamanla alisacaklardir yani bunlar kedi en arada kavga sonra oyun böyle geçer günleri

ursaminor

Zamanla alışıyorlar. Bazı Kediler öyle hemen birden olaya alışamıyor zaman istiyorlar. Bizde de böyle oldu. Şimdi tek kavga Fıstık hanımın aşırı titiz olmasından kaynaklı sürekli oğlanı yalayıp temizlemeye çalışmasından çıkıyor. Başta birbirlerine sonsuz tıslayan bu kediler şimdi vırklayarak birbirlerine koşup öpüşüp koklaşıyorlar. Biz de hep umutsuzduk ama birden oldu her şey. Bu arada elbette Fıstık bazı şeylerden ödün veriyor. Oğlan mamalarını çalıyor ses etmiyor. Oyun oynarken birden oğlan gelince o çekiliyor bir köşeye. Severken de gelirse hemen gidiyor, uzaklaşıyor. Ama zamanla azalacak bunlar da eminim, çünkü yavruların o arsız dönemleri bitecek ve o zaman her şey yoluna girecek. Siz de biraz sabır göstermelisiniz...

Mayis1

Sorun öyle sandığınız gibi oyun olsun diye kavga değil. Direkt hakimiyet alanının daralmasını ve ona olan sevginin bölünmesini istemiyor. Yavrularını değil bizi kıskanıyor bence. Çocuklar da kardeşlerini kıskanır gibi düşününce normal geliyor. Ama onları aynı yerde yatıp birbirleriyle oyun oynarken görmek istiyorum. En çok annelerinin gerginliği beni üzüyor. Eve ikinci bir kedi almak gibi düşünün. Öyle bir istememek

Mayis1

Ben sadece Mayıs’ı agresif görmek istemiyorum. Zaten dişi yavru biraz arsız her yere giriyor onu da büyük ihtimalle arkadaşım alıcak(1 hafta içinde) erkek kediler daha sakin. Umarım yakın zamanda alışırlar çünkü kapalı olan sadece bir yer var ve mayıs yavrular orda diye gitmiyor. Belki kışın üşürse gider ama şu an açık alandaki yatağında yatıyor. Alışsınlar diye Yapabileceğim bir şey var mı ? ( kokuları sinen eşyaları koymak haricinde)