Yavru Kedi

Sevdakkus

Merhaba,az önce apartmana girerken apartmana bırakılmış yavru kedi gördüm. Sanırım 1 aylık falan ne verebilirim yemesi için?
Ayrıca gözleri kapalı gibi ölmesindrn çok korkuyorum evime alamam çünkü başka krfim var evimde. Kutuya koydum onu vr altına sıcak olsun diyr örtü falan serdim. Nr yapmayalıyım başka fikir verir misiniz

1 CEVAP

Elifmuzeyyen

Gözleri enfeksiyondan kapanmis olabilir eczaneden gentagut,onadron siprogut, tobradex veya exocin göz damlası alin hepsi de iş görür veteriner hekimlerden öğrendiğim ilaclar. Guvenilir yani bir de terramycn göz kremi alın veya tobrased göz kremi alın ikisi olur. Cay demleyin o demi once pamukla gozlerini silin iyice sonra damla ve krem yapin. Bunu her gun yapmaya çalışın. Yumurta haslayip verebilirsiniz yogurt verebilirsiniz sut vermeyin bence. Ishal olabilir çocukla vercekseniz sulandirip verirsiniz zaten kediniz de varmis bilirsiniz bunu. Kedinizin mamasindan verebilirsiniz eger yetiskinse kediniz tabi olmaz yiyemez yani. Ciğer haslayip pirinç katin biraz onu da verin tavuk haslayip verebilirsiniz tavuk suyu kemik suyu bunlar besleyici olur bence