Merhaba

Reyhankoca

Kedim 13 aylık 3 gündür kizginlikta. Ilk defa yorganıma çişini yapti.herseyi yıkadim ettim cok üzüldüm. Bu sabah uyandım yine aynısını yapmış. Hıc yapmıyordu ne den böyle yapıyor.devam ederse vermek zorunda kalıcam.

12 CEVAP

Sahsimuhterem

Merhaba kısırlaştırırsanız problem çözülecektir.
Zora gelince verilmesi çok yanlış olur...

Reyhankoca

Kızgınlık döneminde olduğu için mi yapiyor

Reyhankoca

Çok sordum ama çok pahalı gercekten .biri 750 biri 600 diyor. aşağısı yok yani

Sahsimuhterem

Dişi kedinizmi erkek kedinizmi bunu yapan?
En son 450 tl idi dişi kedi kısırlaştırma.Muhitten muhite farkediyor ...

Reyhankoca

Dişi.bir kez doğum yaptı yavrunun teki de ben de .istanbuldayim

Sahsimuhterem

Erkek kedilerde görtülür bu hareket genelde özellikle yapıyor ise (eşi olduğu halde)
1.Sağlık problemi (sistit vb..)
2.Psikolojik etmenler(ilgisizlikten,kavga gürültü,korku vb..)
Olabilir.
Odanıza girmesine müsade etmeyin takip edin.

Sahsimuhterem

Kızgınlık dişi kediler içinde gergin bir dönemdir farklı davranabilirler bu dönemde çok fazla ilgi isterler eğper çifleştirmeyecekseniz en doğrusu kısırlaştırmak olacaktır bana düşmez tabi ama sadece fikir olarak erkek kedinizde büyüdüğünde annesi ile çifleşmek istiyecektir ayrı tutamıcaksınız dolayısı ile erkek kedi için ilan açarsanız onun getirisi ile dişiyi kısırlaştırabilirsiniz sadece fikir yanlış anlaşılmasın.

Cldkgkcs

Keşke kediyi alırken bunu düşünerek alsaydınız.

Reyhankoca

Ben daha öncede kedi baktım hic böyle yapmamıştı.tabiki herşeyi düşünüp aldim zaten arkadaşım bakamayacağı için bana vermişti.

Reyhankoca

Peki kizginligin geçmesi gerekmis ameliyat için. Ne zaman geçer ki

Sahsimuhterem

genelde 3 haftalık periyodlar ile kızgınlık gösterirler arada sakin dönemleri olur.

Sahsimuhterem

Kuyruğa doğru sıvazladığınızda farklı davranır .ifleşme dürtüsü ile hareket eder kızgınlık döneminde miyavlar yerli yersiz pencerelere çıkar...