Kısırlaştırma Sorunu (Kedi)

KPacaman

Merhaba, ben kedimi yeni sahiplendim ve erkenden kısırlaştırma için bilgi rica ediyorum. Maaliyeti ne kadar ve kedim çok acı çekiyor mu? Veteriner 550 tl dedi. Normal mi?

3 CEVAP

Mayis1

300-350₺ fiyatı oluyor. Kan testleriyle beraber fiyat da artıyor. Erkenden kısırlaştırma diye bir şey yok. 11-12 aydan önce kısırlaştırmayın. Bence 1 yaşında kısırlaştırılmalı ama 11 aylıkken kedi kızgınlığa girmişse kısırlaştırılabilir. Ameliyattan sonra ortama3-5 saat uyanmıyor. Uyanınca yürmeye çalışıyorlar narkozun etkisindeler ve canları da yanıyor bu yüzden ilk gün biraz bağırıyor. 2-3 günde neşesi yerine gelmişti bizimkinin. 5 gün falan şurup veriyorsunuz sabah akşam. Şurup vermek zor olabiliyor ama 1 hafta katlanıcaksınız. Kedi agresif değilse dikişlerini çıkarmaz ama öyle bir durum olursa yakalık takılıyor. Ama bu kediyi agresifleştiriyor ve iyileşme sürecini de biraz uzatıyor dedi veterinerimiz. Biz taktırmamıştık sorun da yaşamadık.

Mayis1

Bu arada kedi erkekmiş erkek kediler 7-8 aylıkken kısırlaştırılabiliyor ve daha kolay bir ameliyat. Erkek kedi kısırlaştırması 250₺ Civarı şehirden şehire değişir

Ares07

Benim İstanbul da erkek kedimin kısırlaştırması için sorduğum ve her zaman gittiğim veteriner 450 lira dedi