British Shorthair

smct

British almayı planlıyorum, acaba kötü ve iyi yanlarına biraz değinebilir misiniz? Bakması kolay mıdır, kolay hasta olur mu, okulda olacağıma istinaden çok ilgi ister mi, mama seçer mi?

19 CEVAP

oglus0770

İstediğiniz cins bir kedi ile yaşıyorum. Çok narin çok nazlı bünyesi hastalıklara çok yatkın aşırı derecede mama seçici ve çok ama çok tatlı :) uysal iyi huylu evdeki eşyalara asla zarar vermez çok temiz

Karameles

mrb. Nasihat kısmını geçip direk sorularınıza cevap vermek gerekirse ; karamel bizim ailemizin ilk kedisi oldu,şu an 6 aylık Allaha şükür bir hastalığı veya rahatsızlığı olmadı(sadece geçen hafta süt dişleri düştü bir iki gün biraz neşesizdi o nedenle) kendisinden gayet memnunuz iyi anlaşıyoruz,temiz, akıllı,aşırı yalaka olmayan siz istemedikçe sizi rahatsız etmeyen, tüğ dökmeyen ( benden bile az :)) bir kedi cinsi .ısrarla tavsiye ederim.

smct

Arkadaşlar öncelikle yorumlar için teşekkür ederim, evde 2 tane kedim var zaten onlar sokak kedisi. Bir tanıdıktan ücretsiz şekilde almayı planlıyordum britishi

smct

Kedi hakkında detaylı bilgi edindim proplan ile besliyorlarmış kediyi benim kedilerim sokak kedisi olduğu için mamadan ziyade etle besliyoruz dolayısıyla mama kültürü çok yok evimizde. Proplan pahalı bir mama ben veterinerimizin önerisiyle felicia kullandım. Mama değişikliği gibi bir şey söz konusu olamaz hayvanda ters etki yaratabilir sonra veteriner masrafları karışır bir de araya dolayısıyla şu devirde cins kedi beslemek her yiğidin harcı değil kedi çok güzel olsa da sanırım hem sizin fikirlerinizden sonra hem de kafamda tarttığımda kediyi almak düşüncesinden yavaş yavaş uzaklaşıyorum