Kedimin Çok Gazı Var

KomurveMia

Kedim 5 aylık hezaman ki gibi kuru mama yiyor ve su içiyor ekstradan yaş mama vermiyorum hemen ishal oluyor çünkü. Normalde kakası normal oluyor ve gazı fazla olmuyor ama son 1 haftadır çok gazı var mesela elimi karnına koyduğumda bile bağırsaklarında ki gazin sesini hareketini anlıyorum. Kumuna gittiğinde 3-4 saniye gaz yapıp sonra dışkısı çıkıyor oda normal renginde ama sıvı çıkıyor (ishal değil). Kedimin neden bu kadar gazı var ne yapabilirim bi öneriniz var mı kakası sivi-kati karışık oluyor ???

5 CEVAP

KomurveMia

Güncel

ursaminor

Havalar soğumaya başladı, yerler buz gibi oluyor. Metabolizması eve alışan kediler kolay üşütüyorlar yerlerden. Bizim oğlan mesela suya ellerini sokmaya bayılıyor. Immun 44 vermediğim gün hemen hapşırık başlıyor. Üşütünce gaz olması normal. Diğer etkenler değişmediyse bence bundan kaynaklanıyordur.

KomurveMia

Aynen evde bütün yerlere battaniye kilim seriyorum ama bizimki hemen pencere kenarindaki mermere gidip oturuyor. Napsam bilemiyorum. Sürekli takipte edemiyorum ama gördükçe hemen alıp sıcak bir yere koyuyorum :(( şimdilik hapşırma öksürme şikayeti olmadi ama burnu akıyor ve gazı var oda sanırım soğuk yüzünden

ursaminor

Önerilerim var :)) Bizimkiler de biri muhtar diğeri de onun yardımcısı olduğundan sürekli cam önündeler. Mermer yazın iyi ama kışın çok soğuk oluyor. Buna çözüm olarak biz iki ürün kullanıyoruz.

  1. https://www.*********.com/sunny-seat-cama-yapisan-kedi-yatagi

  2. https://www.*******.com.tr/white-dream-cam-onu-oturma-yastigi

ursaminor

Üçüncü olarak şunu da önerebilirim: https://www.*******.com.tr/trixie-kedi-cam-onu-oturma-platformu-4328

Artık her yer kedi malzemesi olduğu için yeni bir şey almamaya çalışıyorum. O yüzden almadım yoksa kaçmazdı :D