Sahiplendiğim 2 Aylık Kedimi Evinde Yatıramıyorum Geceleri Uyumuyor Yardım Lütfen Çok Uykusuz

Duru013

Bir başkasından sahiplendiğimiz 2 aylık kedimiz geceleri uyumuyor oyun oynamak istiyor yada bizim yanımızda yatmak istiyor yuvasına girmiyor aynı bebek gibi püf noktası varmı ilk defa kedi bakıyoruz lütfen yardım edin

11 CEVAP

Cldkgkcs

Zaten her gece gidip düzenli bi şekilde evinde yatan kedi azdır zorlamanıza gerek yok... Yanınızda yatmak istemesi yavru oluşundan sizin sıcaklığınıza gelmesi sizin yanınızda güven bulması yani güzel birşey. Yanınzda yatmasında bir engel mi var bilmiyorum eğer yoksa yanınızda uyumasına izin verin iletişiminiz de güçlenicektir böylece ve sizde zamanla yanınzda uyumadığı gece uyuyamıycak hale gelebilirsiniz ;) öyle de bağımlı edebilir

Ecerana

Valla bn de bi zamanlar kedimin kendi yatağında yatmasını isterdim ama o bizim yanımıza gelirdi daha sonra baktık artık yanımıza gelmiyor. odam da boş bir yatak var gidiyor orada yatıyor hazır kış geliyor insan evde pofuduk ısın veren bir şeyle yatmak istiyor sabahta onun şirinlikleri ile uyanmak istiyor ama yok. yanıma gelmiyor bari bn onun yanına gidiyim diyorum bu sefer kalkıp başka yere yatıyor :D tadını çıkarın bnce bizim ki baya şımarık büyüdü her miyavlamasında koştuk hala daha koşarız yani. O da bunun farkında hiç taviz vermiyor rahatına düşkün o yüzden uyurken rahat olmak ister yayıla yayıla yatar öyle iki büklüm uyuyamaz ayrıca uyurken sevemezsin iki okşatır sonra hemen ısırır e zaten normalde de kendini sevdiren bir kedi değil. Bizim kedimiz de böyle çıktı ama biz onu çok seviyoruz bnce böyle şeyleri sorun etmeyin sonra bn gibi pişman olursunuz tecrübe ile sabit :)

Zeus1616

Malesef geceleri cok aktif oluyorlar Yatmadan önce oynayip yorarsaniz Biraz daha sakin bi gece gecirebilirsiniz Yoksa bütün gece kosturuyorlar yapicak bisey yok

Sahsimuhterem

Yanınızda yatmak isticek arada uyanıcak uyutmucak bu normal çünkü dediğiniz gibi bebek...

Kedi_pati

Bizim Lokum hanım da öyle.Yaklaşık 3 aylık kapıyı kapattığımda açana kadar kapıda bağırıyor.Açtığımda ise direkt yastığımıza gelip yayılıyor.Ben 5 yaşındaki kızımla yattığım için vazgeçirmeye çok çalıştım.Çünkü gece 3 civarı oynayası geliyor hanımın ve açıkta kol bacak ayak ne bulursa uğraşıp duruyor.Sabahlarıda uyanayım diye yüzümü yalaması patilemesi ayrı komedi.Ben çözümünü bulamadım bulan beri gelsin

beautifulcat

ben geceleri yoğurt veriyorum ve bol oynatıyorum, o şekilde uyku düzenini sağladık diyebilirim. gece uyandırırsa katiyen yemek vermeyin alışkanlık olur hatta önemli bişey yoksa yataktan kalkmayın bile ki anlasın gece olduğunu

ursaminor

Evinde yatıramıyorum derken? Bahçede filan mı yatıyor? Siz sanırım o evin tamamının kediye ait olduğunu ve sizin de onun misafiri olduğu gerçeğini henüz anlayamamışsınız :D Anlarsınız yakında ;)

Duru013

Ursaminor evi derken yuvası demek istedim :))))

Hilalss

Benim kedimde ilk geldiğinde yanımıza geliyordu eşim kapının önüne koyup kapıyı kapatmıştı yatağa gelmesin diye kapıyı açana kadar miyavladı en son dayanamayıp açtık ve geldi yanımıza yattı böyle seviyorlar sanırım ve aramızdaki bağın güçlendirdiğini düşünüyorum :)

ursaminor

Anladım elbette benimki biraz latife :)

Yani siz ne yaparsanız yapın, evin tamamı ona ait; o nerede isterse orada yatar. Alıp koysanız bile gider inatla istediği yerde yatar demek istiyorum :D

Aslında bakınca, günün 24 saatini evde geçirdiğine göre evin ona ait olması çok mantıklı bence, değil mi? :))

miraysevik

Miyayı ilk sahiplendiğimde ben de aynı sorunla karşılaşmıştım maalesef :( Gündüzleri uyumak istediği zaman oyun oynayıp dikkatini çekiyordum. Gündüzleri az uyuyunca geceleri deliksiz uyuyoruz. Şimdi uyku düzeni oluştu okula gittiğim için çok oynatamasam dahi geceleri uyuyor :)