Kedi Tarağı

Jasminn

Kedim scottish fold ırkı çok tüy dökmeye başladı tarak alıcam en iyi ve uygun fiyatlı olarak ne marka önerirsiniz acaba

5 CEVAP

beautifulcat

İyi kalite tahılsız/az tahıllı balıklı mama. Belki proplanın içindeki tahıldan dolayıdır.
Düzenli (her gün) tarama
İyi bir tarak (furminator kısa tüylü/uzun tüylü vb kediniz hangi tüy uzunluğuna sahipse)
Haftada 1 emilimi güzel bir balık yağı (New Life) kapsülü kırın ve verin.
Bol su tüketimini destekleyebilirsiniz, su azlığı da tüy dökümü yapar.
Sarımsaklı maya tableti tüyler için :)
Ve tüyleri bolca döküldüğü için malt macun kullanmanızı tavsiye ederim yoksa tüy kusabilir .
Hepsini veterinere danışın tabii belki kullanmaması gereken bir durum (alerji vs) vardır.
Ama sarımsaklı maya tableti ciddi etki yapıyor, Biopet Active marka olanı kullandık

Musege

Bende de scottish fold var. Sahiplenmeden önce eski sahibi royal canin ve hill's ile beslemiş.
Ben ND aldım biraz azaldı. Sonra çiğ beslemeye geçtik tüy dökümü daha da azaldı.
Furminator tarak var ama bizimki tarama işine hiç yanaşmıyor. Önce ucuz bir tarak alıp kediniz taratıyor mu deneyin. Taranmayı seviyorsa bir tane furminator alırsınız. Yoksa eldiven tipli şeyleri deneyebilirsiniz.

Su tüketimi azsa biraz alışkanlıklarına bakın. Bizimki habire gelip bardaklarımızdan su içiyordu. Tas yerine suyu bardağa koyup vermeye başladım öyle epeyce içmeye başladı. Şimdi akvaryum motorundan şelale tarzı suluk yaptım onu da sevdi.

Sahsimuhterem

Taraktan önce kaliteli bir mama alın ben yetişkin bir kedi aldım ilk gün heryerin tüy oldu royal canın kullanmışlar hep ben kendi kullandığıma geçirince (tahılsız)10 gün sonrasında yine taradım doğrudürüst tüy gelmedi tarağa.Tarak olarakta eldiven tarak en iyisidir hem kullanışlı hemde kediler çok sever.

beautifulcat

Proplanın içindeki tahıldan dolayıdır ifadesi yanlış oldu kusura bakmayın, o oraya gelmeyecekti :)

CansuKIRLI

Furminator çok net.