Van Kedisi Ne Zaman Ciftelsir

enverberk

Van kedim 4aylık erkek kedime eş diye aldık ama erkek kedim çiftleşmiyor disi kedim kac aylikken kızgınlıga girer

3 CEVAP

Gul36

4 aylık kedi kızgınlığa girse bile çiftleştirilmez. O daha bebek. Hamile kalsa bile sağlıklı bir hamilelik geçirip doğurması çok düşük bir ihtimal. 1 yaşından önce kedilerinizi çiftleştirmeyiniz.

Uygi

1 yaşında başlamış olur

ursaminor

10 yaşında gelin aldık doğurmuyor demek gibi bir şey bu soru, trajikomik olmuş yani. Bilmediğinize varsayıyorum açıkçası. Ayrıca dişi kediniz her kızgınlığa girdiğinde, bu dönem boyunca- 1 yaşına kadar -erkek kedinizden uzak tutmak sizin sorumluluğunuzdur. Zira erken doğum yapan kedi de çok genç anneden doğan yavru da sağlık yönünden sorunlu olur. Aynı insanlar gibi düşünün...