Lütfen Yardım

Damlamiaaaa

Kedilerim hala alısmadı benim için ayrı odalarda tutmak çok zor oluyor kaç ay oldu hala kavga ediyorlar ne yapıcam bilmiyorum ağlıcam artık herseyi denedim ikisinden de vazgecemem lutfen fikiri olan yazsin

12 CEVAP

ursaminor

Biz de bu kabusu yaşadık hatta bir başlık açmıştım bu konuda. Sizinkilerin yaşları nedir? Bu arada bizim kavga sandığımız davranışların çoğu oyun çıktı. Sadece başlarda çok sertlerdi ama zamanla birbirlerinin canını yakmamaya başladılar. O sertliği biz hep kavga sanıyorduk. Tıslamalar çok fazlaydı. Ama alıştıkça geçti. Biraz soğukkanlı olup birlikte geçirilen süreyi uzatmak gerekiyor açıkçası.

ursaminor

Evet sarılıp yuvarlanıp tepikliyorlar birbirlerini ve hatta ısırıyorlar, tüyler yolunuyor filan. Bunlar başlarda oluyor ve zamanla azalıyor. Çünkü biri dominant olup, kaşısındakinden güçlü olduğunu anladığında ve bundan emin olduğunda artık güç kullanımını azaltıyor. Tırnaklar çıkmamaya başlıyor :)

Sahsimuhterem

Çok fazla set örmeyin aralarına benim 5 kedim var ve hepsi farklı zamanlarda eve geldi dolayısıyla bu zahneler bana çok uzak değil kavga ettiler birbirlerine girdiler diye fazla korumacı olmayın birbirlerini bağrış çağrış yolan tekerlek gibi çığlık çığlığa dönen kedilerin şimdi beraber mama yiyor birbirlerini yalıyorlar.

Derin_sila

Kedinin yattığı kokusu sindiği parça kumaş yada herhengi bişii odada tutun koklasın alışşın ve arada kutuya koyup göturun alışşınlar ama kutuda olduğuna emi olunki birine bişi olmasın

ursaminor

Eğer ki yapılması gereken tüm adımları doğru uyguladıysanız, elbette bir araya getirin. Çok aşırı kavga olduğunda müdahale edersiniz. Biz ilk başta oğlanı kutudayken salonun ortasına bıraktık uzun uzun. Fıstık kutuya çıktı, kutuya vurdu, kutuya tısladı, demirlerin arasından oğlanı dövdü, kokladı vs. Ama sonunda karşısında uyuklamaya başladı. Kapalı kapıların arkasını daha çok mesak ediyorlar ve tehlikenin boyutunu sezemediğinden daha gergin oluyorlar. Kutudayken ise biliyor ne olduğunu, odasına gidip bakıyor başka bir şey var mı yok mu emin oluyorlar. Bir süre kutulu deneyin, hatta arada kutuya ilk kedinizi koyun, diğerini serbest bırakın.

ursaminor

Küçükler çabuk sıkılıyor, ablaları koklamak istediklerinde söylenip dikleniyorlar. Bizde de oldu bunlar. Ortada yuvarlanırlarken çok korktuk hep. Ama sonra eşim soğukkanlı davrandı ben evde yokken ikisini açmış. Kavgaya başladıklarında ikisini de oğlanın odasına kapamış. Sesleri kesilince kapıyı açmış. Her kavgada bunu yapmış. Sonunda ben eve bir girdim ki herkes can ciğer :D Şimdi düşünüyorum da ben de asla cesaret edemezdim. O yüzden size biraz güç vereyim. Cesur olun. 2 aydır onlar artık kokularına filan alışmıştır. Bırakın güç gösterilerini yapsınlar birbirlerine.

Damlamiaaaa

....

Damlamiaaaa

Resmen dövüyor lar ama sarilip yuvarlanır şekilde dönüyorlar Mia 1 yaş Pati 6.5 aylik Ikisi disi

Damlamiaaaa

Yani sürekli ikisini bir araya getiriyim kavga ederlerse bisi olmaz alisirmi diyorsunuz?

Damlamiaaaa

Emin olun öyle de denedim :) birbirlerine bakarak uyuyorlar arada büyük kedim mia sevmediği bir şey olursa sırf Pati yiyor diye yiyor mesela o yönden sıkıntı yok koku falan 2 ay denedim kutulu hergun yapıyorum bir araya geldim mi box maci :D yada ben ilk kedi tecrubem olduğu icin cok sert cıkıstıklarini düşünüyorum

Damlamiaaaa

Mia kafeste oldugu zaman ikinci kedim Pati(6.5) direk saldıraya geçiyor Ama ilk kedim salık pati kafesde olsun pati sertce deliklerden patisini cikarmazsa mia saldirmiyor aksine koklamak istiyor ama kucuk izin vermiyor

Damlamiaaaa

Bunu yapacağım teşekkür ederim :D ♡♡♡♡♡