Kedimin Bir Sıkıntısı Var

Gnarvakasi

Gnar ı iki hafta önce eşyaları ila birlikte sahiplendim karnesini ise bir kaç gün sonra alabildim. Bize aşıları tam demişlerdi lakin sadece karma aşısı ve parazitleri var birkez yapılmış onlarda.Sevimli bir kedi olmasının yanında aşırı ya kaçan bir saldırganlığı da var. Neyse asıl konu geçen maması bittiği için ona yeni mama aldık eski sahibi nd kullaniyormus biz hem nd hemde acana aldık karıştırıp veriyoruz ama tüyleri dökülmeye başladı gözünde capak oldu bugün, saldırıyor ya da uyuyor bir hastalığı mi var anlamadım bu evde ilk kedi tecrübem

6 CEVAP

ursaminor

Acana gayet kaliteli bir mama ve tek başına verilebilir.

Kediler oyun oynarken bazen kendilerini çok kaptırabiliyorlar. Canınız yandığında ona hissettirin. Ben hep ahh deyip oyunu kesip arkamı dönüp uzaklaşıyordum. Zekalarını küçümsemeyin, öğreniyorlar :) Diyor ki kendi kendine "demek bu kırılgan insana daha nazik davranmalıyım ki oyunun ortasında çekip gitmesin" :D

Neden biliyor musunuz? Bizim iki kedimiz var. Bazen oyunlarına dahil olunca birbirlerine attıkları ısırıklar elime filan denk geliyor. Beynimden vurulmuş gibi oluyorum. Gerçek güçlerini bizde uygulasalar perişan oluruz. Etobur çenesi bu, şaka değil yani :) Şşşt ve hayır kelimelerini kesin bir tonda söyleyin ve o anda arkanızı dönüp gidin. Azarlamayın, anlamıyorlar çünkü bundan. Sadece olay anında bunu yapın. Oyun sırasında çok saldırganlaşırsa ağzına oyuncak sokun. (Bu arada diş değişim zamanı olabilir, dişleri kaşınıyor olabilir. O yüzden dişlerini kaşıyabileceği oyuncaklar da alabilirsiniz).

Bence veterinere götürün yavruysa çapaklanma normal

ursaminor

Kaç yaşında veya kaç aylık? Saldırgan değil oyuncu olabilir o yüzden örnek verir misiniz? Nd ve acana çok güçlü mamalar ancak karıştırmak ağır gelmiş olabilir. Birini yavaşça kesmenizi öneririm.

Gnarvakasi

Henüz altı aylık, bazen oyun oynarken saldırganlaştığı oluyor bazende direkt saldırıyor dikkatini başka yöne çekmeye calissam da fayda etmiyor. Mesela bu sabah daha elimi yüzümü yıkarken bir anda saldırdı oyuncaklariyla oynatmaya çalıştım ama nafile. Mama konusunda acana yı kokusu hafif diye seviyor sadece onu versem sıkıntı yaratır mı

melikealgin

Yaratmaz tabiki.Sadece acana verebilirsin karıştırmak zorunda değilsin

Gnarvakasi

Teşekkür ederim tavsiyelerinizi dinleyeceğim