Furminatör Tüy Toplayıcısı Vs Tarağı

onurtemiz

Ben 2018 Mart ta Furminatör aldım ama bahsedildiği gibi memnun kalmadım. Hatta kedim de sevmedi açıkçası. Onu tararken hep kaçmak istedi ve üstüm başım tüy oldu. Ve Tüy sorunumuz da pek bir azalmadı. Yumak Yumak vücudundan tüyler topluyor eyvallah ama dediğim gibi. Güzel diyemem açıkçası. Ama ben mi bir şeyleri yanlış yaptım. Ben 40-45 gibi bir fiyat aldım orijinal Furminatör markası büyük bir petshoptan almıştım. Bu siteye ve başka sitelere baktığım zaman çok pahalı Furminatörler görüyorum. Galiba iki çeşit Furminatör var ikisi de orijinal ama biri işe yarıyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

8 CEVAP

ursaminor

Bizim furminator yurt dışından alındı. (Çin değil Fransa :D) Yani orijinalliğinden eminim. Tüyleri yolmuyor aksine kopmuş ama dökülmemiş, kopmak üzere olan tüyleri topluyor. Biz 20 günde bir filan kullanıyoruz, aşırıya kaçmadan. Örneğin oğlanın tüyleri çok kısa süet gibi; ondan hiç tüy çıkaramıyor furminator. Bunun dışında tel dişli tarakla her gün sabah ve akşam tarıyoruz ikisini de. Eldiven ne yazıkki ben hiç alışamadım ve etrafa dökülüyor, hiç üzerinde kalmıyor. Ama bunu işte Çin’den sipariş ettim ondan olabilir :P

Musege

Piyasada furminator'un çok fazla sahtesi var Dikkat etmekte, bilinen yerlerden almakta fayda var..

Selma_

Furminatorun yoldugunu söyleyemem. O zamanlar petlebiden uzun tüylü kediler için olanını 95 liraya aldım :) Fakat şimdi önümüze çıkan fiyat 135 lira civarı. Caba çok tüy döken bir kedi fakat fiyatin aşırıya kaçtığını düşünüyorum. Sürekli taramaya zaten izin vermiyorlar. Eldiven şeklinde olanını denemek istedik fiyat açısından daha uygun ve sürekli tarayabiliriz diye düşündüm kolay olmasından kaynakli. Furminatorun cakmalari çok oluyor belki sizde yanlışlıkla gerçek diye almış olabilirsiniz ...

onurtemiz

Sanırım bu mavi başlıklı olan istediğimiz olan değildi. Sizin önerdiğiniz bize gerekli olan.

onurtemiz

Çok önemli konuyu değindiniz. Hem ekonomik hem orijinal araştırıyorum. Bilinen en düşük fiyatına almak istiyorum yeni bir tane. Bendeki mavi başlıklı furminatör görevini iyi yapmıyor çünkü işlevi farklıymış sanırsam. Halbuki o da orijinal idi.

Sahsimuhterem

Furminatör gereğinden fazla tüy yoluyor sert ve hayvanı huzursuz ediyor uzun tüylü kedilerde tüyü tarıyan tarzı iğne gibi olan fırçalar kısa tüylü kedilerdede eldiven şeklinde tarama kısmı mavi kaucuk plastik olanı ben tavsiye ederim furminatör resmen yoluyor...

Sahsimuhterem

Kopmak üzere olan ama kopmamış;tüylerin kökü derideyse ve o tüyü çekiyorsa ben yolmak diyorum :) burdaki farklılık bu sanırım.Furminatör düzenli hergün kullanılacak bir tarak değil bunu kastediyorum 15-20 günde bir olabilirde ne gerek var hayvanı huzursuz edicekse yani olmazsa olmazım değil uzun tüylü kedilerimde olduğu halde ne kıtık nede başka bir sebeple furminatöre el atmıyorum.