Kedim Isırıyor

Kedi_pati

3 aylık Tekir cinsi kedim var.Sorun şu ki sürekli ısırarak oynuyor.Elim kolum tırmık ve diş izi oldu.Tırnakları çok sivri dişleri de gerçekten çok acıtıyor.Yok mu bunun bir çözümü? Neden can acıtacak kadar ısırıyor ☹

9 CEVAP

axmetmcl

3 aylık daha bir minnoş o, oyun canavarı :) o yüzden endişe etmeyin bu durumdan. o daha ne kadar ısırdığını , sizin canınızı acıtıp acıtmadığını bile kestiremez. Siz sadece elinizi aniden çekmeyin ve çok acıttığı anlarda oynamayı bırakın ve AH diyin. O da böyle bir durup noluyor diye bakacaktır.

Onu karşı üflemeye, su tutmaya vb. şekillerde uyarmak hatalı bir davranış olacaktır.

melikealgin

Oyun sanıyo malesef aniden cekmeyin zaten hele parmak sallamayı asla yapmayın :D daha da kuduruyolar

melikealgin

Isırdığı zaman elinizi çekin yüzüne üfleyip hayır diyin.Yuzunuzde kızgın ifade olsun.Ardından yine ısırırsa eline oyuncak verebilirsiniz böylece onu ısırır. Benimki de çok ısırırdı simdi boyle boyle azaldı

Zynpkck

Üflemeyide denemeyin bizim kız üfleyince iyice çiğniyo bildiğiniz çiğniyo ya kedi bu kafasını esince yapar esmeyince yapmaz anlamaya çalışmayın kendi haline bırakın :D

Sahsimuhterem

kedidir ne yapsa yeridir başka şeylere(oyuncak olta gibi) ilgisini çekin bu tarz sizi ısıracağı şekilde elinizle fare taklidi yapmayın :)
Çünkü buna alışınca fare olmaktan kurtulamıyorsunuz dev fareler evde gezince çocukta yakalıyor ne yapsın :)

nuray898

bende 4 aylık bir kedi sahibiyim ve sahiplendim sahipleneli elim böyle işkence görmedi :))) evde kedi değil sanki arjantin dogo besliyorum. pusu kurmalar, duvara tırmanmaya çalışmalar, ayağa saldırmalar, yatarken burnu yakalamaya çalışmalar.. :)) keşke el ile kalsa :D ben sadece şiiiiiiiit sesini keskin söylüyorum sonra kedim durup bakıyor, sonra tekrar ısırıyor, tekrar şiiiiiiiiiiit diyorum bırakıp gidiyor. ama şiiiiit derken gözlerine bakın. benimkinde işe yarıyor, umarım sizinkinde de yarar:)

Kedi_pati

Elimi çekip işaret parmağımı sallıyorum hayır diyorum tehdit olarak algılıyor sanırım daha şiddetli saldırıyor

Kedi_pati

O zaman üfleyerek deneyeceğim teşekkür ederim :)

Kedi_pati

:)) hepimiz gazi şekilde yaşayacağız anlaşılan teşekkür ederim cevaplar için