Kedim Isırıyor

Kedi_pati

3 aylık Tekir cinsi kedim var.Sorun şu ki sürekli ısırarak oynuyor.Elim kolum tırmık ve diş izi oldu.Tırnakları çok sivri dişleri de gerçekten çok acıtıyor.Yok mu bunun bir çözümü? Neden can acıtacak kadar ısırıyor ☹

5 CEVAP

Mischka

Benim kızım büyüdükçe bıraktı bu huyunu, yürürken ayaklar, uyurken el, ayak, parmak, göz kapaklarına kadar, burun her yeri ısırıyordu. Sabahları uyandiğimda yastığın altından uzattığım kolumu kedi tarafından bir güzel ısırılmıș mıncıklanmiș buluyordum. Büyüdü artik çok nadir kemiriyor elimi, onu da çok hafif acitmadan yapiyor. Küçüğün ise pek kemirme huyu yok, hep kendi halinde oynuyor, belki 2.kedi olmasınin avantaji, o genelde ablasının bacacıklarını, kulaklarını kemiriyor :) șu an sizinle oyun oynuyor, bazen bunun ayarını kaçırıyor olabilir, mümkün oldukça izin vermeyin, yumușak ısırabileceği oyuncaklara yönlendirmeye çalıșın.

ursaminor

Bizde de Mischka’ya benzer bir durum var. Fıstık ısırmamayı öğrenmişti bebekken, diş kaşınma sürecinde ağzına hep oyuncak soktuk o yüzden bizi pek ısırmadı. İkinci kedimiz de odada tek kalırken ısırmaya çalışınca aynı şeyi yaptık. Ama süreç kısaydı ve çıkınca hep ablasının kuyruğu, kulağı, bacağına sarıyor, tokadı yiyip efendice oyuncağına gidiyor :D

Diğer başlıkta gördüm üfleyin demişler. Sakın üflemeyin yüzüne kedilerin. Birincisi zaten bu daha çok sinirlendiriyor, ikincisi ve daha önemlisi bebeklerin nefesini kesebiliyor bu üfleme. Yazık yani. Kediyle yaşamak bir nevi sabır sınavı gibidir. En güzel yanlarından biri sizi sabırlı bir insana dönüştürmesi :) bakıyorsunuz siz onu değiştiremiyorsunuz, bu sefer kendiniz değişmeye başlıyorsunuz- iyi yönde elbette :)

Damlamiaaaa

Şahsen ben herşeyi denedim ilgisini farkli yone çekmek için ama gel gelelim ki en iyi oyuncağı elim bende kaderime mahkum düşüp al çocuğum isir diyorum :D

Kedi_pati

Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

Zynpks

Henüz küçük olduğundan dişleri kaşınıyordur büyüdükçe azalacaktır diye düşünüyorum aynı sorunu bende yaşıyorum benim oğlumda kollarimi ellerimi ısırıyo inşallah büyüdükçe geçer