İçim Hiç Rahat Değil

Cakiland

Biliyorsunuz adım adım kışa geldik. Köpeğim maalesef evde bizimle beraber yaşayamıyor, bu konuda söz hakkım bile olmuyor. Lise son sınıfım henüz. Antalya'da yaşıyoruz ama kışa doğru Antalya'nın soğuğu da küçümsenecek gibi olmuyor. Köpeğime kıyafet giydiriyorum ama içinde çok kaşınıyor ve ben okuldayken kıyafetini çıkarıyor ailem, köpeğim rahatsız oluyor diye. Benimkisi uzun tüylü çok fazla üşüdüğünü sanmıyorum aslında ama içim rahat değil. Bu konuda ne yapabilirim bilmiyorum ama köpeklerin hangi soğukta ne kadar üşüdüğünü bilmek istiyorum en azından??

6 CEVAP

ursaminor

Köpek küçük ırk mı? Nerede yaşıyor bahçede mi? Korunaklı bir bahçe mi? Kulübesi var mı? En azından geceleri sıcak su torbası, polar battaniye filan koyabilirsiniz. Ama küçük ırksa dışarda yaşaması biraz sakıncalı. Örneğin yorkieler aşırı üşüyorlar. Bizim Zilli evin içindeyken bile hava 19-20 derecenin altına düşünce titreme krizlerine giriyor. (ki ne kadar tüylü olduklarını bilirsiniz yorkielerin)

friolera

kac derecede usumeye basliyorlar bilmiyorum ama ursaminor'un da dedigi gibi irkina gore farklilik gosteriyordur diye tahmin ediyorum. korunakli bir kulube insa etseniz ya da ettirseniz? kopeginizin boyutlarina uygun, duvarlarinin ortasinda ve zemininde yatilip katmani olan, girisi direkt olarak ruzgar almayacak sekilde bir kulube tasarlasaniz?

Sahsimuhterem

Antalyalıyım eğer merkez sahil kısmında yaşıyorsanız akşam ve sabah soğuğu dışında sorun olmucaktıur sağlam bir kulubesi olsun yeter.Ama yüksek rakımda iseniz memleketimin yaylası soğuk oluyor nerdeyse istanbul kadar malum toroslar ona göre önlemi arttırmanız gerekir.

Elifmuzeyyen

Biz bizimkine kazak ormustuk gunduz kulübede bahcede diye ama kıyafette rahat edemiyor demissiniz alisir mi acaba sicak tutuyor gerçekten

Sudeckmkc

Korunaklı yalıtımlı bir kulube yapabilirsiniz içine de sıcak tutacak battaniye

Cakiland

Köpeğim terrier kırması. Kulubesi var geceleri kulubesinde oluyor zaten ama en iyisi ben de kazak giydireyim bir zaman sonra alışır umarım. Üşümesinden iyidir:/ teşekkür ederim görüşleriniz için