Merhaba Arkadaşlar Kedimik Diyafram Ameliyatı

Merhaba arkadaşlar kedimin diyafram ameliyatı olmsası gerekiyor 30 temmuz tarihinde 2. Kattan gece
Düşmüstü sağ arka ayağından ameliyat olması gerekiyordu bir sürü veteriner gezdik ama uygun bir fiyata bulamadik ameliyat ucreti de 1500-3000 tl arası olunca ameliyat olamadı zaman gectikce topalamasi azaldi ruhsal olarak ta cok iyi oldu ancak bir süredir karnı şişiyodu diyafram yırtılması'nda oluşacak bir durummuş ruhsal olarak iyi ama interneten araştirmalarima göre tek çaresi ancak ameliyattla düzelirmiş ancak bu operasyonumda malesef maliyeti cok fazla nabıcağimızi bilemedik kedimiz sağlı söz konusu uygun bir veteriner biliyomusun yani bu sorunu nasıl çözebiliriz maddi açıdan şuan dediğim gibi sıkıntıdayız elimiz kolumuz bağı kaldi kısırlaştırma

Planımız vardı böyle olunca oda kaldı şuan tek istediğimiz kedimiz bir an önce sağlıgına kavuşmasi ama malesef günumuzde ameliyat operasuon fiyatlari belli yani maddi açığdan elimiz kolumuz bağlı kaldı inşallah oğlumuz sağlına kavuşur. :(

6 CEVAP

Elifmuzeyyen

Instagramdaki sayfalara klinik destegi icin ilan verebilirsiniz bir suru sayfa var umarim destek olurlar..

Bu arada Sakarya Adapazındayız

Sahsimuhterem

Sabriye hanım geçmiş olsun belki canınızı sıkıcak ama burda okuyan arkadaşlarda var şunu söylemeliyim lütfen herkes penceresine sineklik takdırsın en azından evde iki pencere sineklikli olsun onlardan havalandırın evi balkonada kediyi çıkarmayın çıksın güneşlensin diyorsanız tellerden bir kafes yapın oraya bırakın kedisi olup sineklik ve tel koruması olmuyanların kaçınılmaz kedileri düşer omurgası kırıp uyutulan ömür boyu kalça kırığıyla yaşıyan bir sürü masrafa rağmen ölen ,maddi durumu yetmiyecek olanlar önce bu önlemleri alsın lütfen çünkü sonradan çare bulunmaz dertlere düşen yine biziz tabi herkesin bir gerekçesi vardır ama bence kuş kaçtıktan sonra kafesi kapatmanın manası çok olmuyor.
Eğer kediniz sokak kedisi gibi melez ise cins değil ise sokak kedisi olduğunu söyler iseniz bir ihtimal bulunduğunuz bölgenin hayvan barınağında veterinerinde bu işlemi yaptırabilirsiniz tabi sokakta besliyordum kaza geçirmiş demeniz gerekir benim kedim evde besliyorum derseniz sokak hayvanları onların alanı olduğu için asla kabul etmezler aynı anda kısırlaştırma amelişyatınıda yaptırabilirsiniz evet hoş değil ama çaresizlik var netice menşei sokak kedisi...
Eğer cins ise işiniz zor küçük illerde fiyatlar dahada düşer istanbulda bile fiyat farkı var gelir düzeyi düşük muhitlerde fiyatlar daha düşük...
Bunun dışında hayvan koruma dernekleri gibi kurumlardan yardım isteyip kedinin durumunu izah edebilirsiniz.Diyafram yırtığı ciddi bir şey bağısak mide ile kalp ciğer böbrek gibi hayati organları ayıran bir perde diyafram bu perde kalkınca mide ve bağısaklar perdeyi geçip kalbi çiğeri sıkıştırıyor bu durum tehlikeli kısaca.
Her halukarda bir şey yapılması lazım bu söylediklerimde olmazsa eşsen dosttan bankadan kenardan köşeden para bulup mecburen yaptırmalısınız piyasa araştırması yapıp en uygun yeri bulmalısınız öncelikle diyafram yırtığı olduğu kesinmi röntgen ultrason neyse ona bakılması lazım fıtıkta olmuş olabilir.
Tekrar geçmiş olsun zor bir durum ..

Kedimin cinsi Tekir Kedimizi Geri alma şansımiz olur mu? Belediyeye verip ameliyat etirirsek çünku kedimiz eve alışık bir kedi yani geri alma şansimiz olur mu? Sonra ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederiz

Sahsimuhterem

evet kaza geçirdiğini gördük dışarda arada besliyorduk ama eve almayı düşünüyoruz derseniz verirler senaryo iyi olmalı :)