British Arıyorum (Mecburiyet)

Birkediannesi

Arkadaşlar çok ama çok özel bir durum için british arıyorum nötropeni (kan hastası) olan bir kızımız var hastane ev harici dışarı hayatı yok çıksada aşılarla maskelerle çıkmak zorunda aşırı kedi seviyor ama doktoru genlerinden dolayı sadece british cinsine izin veriyor bizde ona bir kardeş dost yoldaş arıyoruz birlikte büyüsünler kızımız o koca yüreğiyle mutlulukla kendi kedisini sevsin istanbul beyoğlunda ikamet ediyoruz sevgili petlebi ailem hadi el birliğiyle bu kardeşimizi sevindirelim canların ticarete döküldüğü şu durumda belki bir hayır sever çıkar kızımızı mutlu eder diye düşünüyorum istediği şekilde takip edebilir kedi sözleşmesi yapabilir detaylı sorusu olan mesaj atabilir. Teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

14 CEVAP

zuhall

Hayatimda hic bukadar sacma birsey duymadim. Birkere hicbir doktor ozel ilgisi yoksa kedi genleri hakkinda bilgi sahibi olup da size cins onermez.(zaten dogru da onermemis de neyse) Kaldi ki kedinin sakin yapili olmasinin da sadece cinsle alakasi yoktur cok agresif british kedi de gordugum oldu. Ayrica kedinin pati atmasi enfeksiyon nedeniyle cekinmenize sebep oluyorsa herturlu kedide bu risk vardir tirnaklarini sokmediginiz muddetce :/ Cunku sinirlenmeseler de oynarken vs pati atabilirler.

Sahsimuhterem

Geçmiş olsun hassasiyetlerinizi anlıyorum verende çıkar ama şurasını anlamadım britishlerin hastalara özel bir yanı yokki vet sizi yanıltmış tamamen bence sfenks daha doğru bir seçim olur tüyleri olmadığı için kolayca ıslak mendille silinip temizlenir bakteri akar tüy vb. bağışıklık sistemi zayıf birisi için daha doğru seçim olur burda değil ama sfenks kedi gruplarında sahiplendirme şartları ile belki uygun fiyata belkide gercekten size güvenecek birinden ucretsiz bulabilirsiniz.Tekrar geçmiş olsun.

Sahsimuhterem

Burdaki konu sakinlik ise sadece bence yeterli değil pati atma vb şeyler her yavru kedide görülen şeyler bu değişmez en sakin ırk irandır kısa tüylülerde ise egzotik kısatüylüsüdür bu kediler yavruluk dönemleri bitince uyuşuk uyuşuk uyku modunda oyuncak tarzında arzı endam ederler çok sakin hiç sesi çıkmayan kedilerdir hatta bu kedilerden alıp vete giden var bu kedide sorunmu var diye ama yinede bence sfenks bağışıklığı düşük hasta bir çocuk için en iyisi olur tabi çocuğun sevmeside lazım zaten kanhastası tedavi gören çocukların saçındada dökülme oluyor dolayısı ile sfenksler ile ortak bir özellik görüp toplum içinde bir stres yaşamamasındada etkli olur diye düşünüyorum.Söz gelimi ayağı olmuyan bir çocuk bunun eksikliğini çekerken yine ayağı olmuyan bir kedi sahiplenilirse ona büyük morak olur ortak paydalar aralarındaki bağı kuvvetlendirir.Nacizane fikrim.

Elifmuzeyyen

Yukarıda yazilanlara katiliyorum. Kan hastalığı olan bir çocuk için sadecw british onerilmesi çok mantiksiz. Asilari yapilmis bir melez tekir sokak kedisi ne derseniz artik britishten ne farki var? Tuy ise tüysüz değil bahsi geçen kedinin ortalama bir kedi kadar tuyleri var bence iyice araştırın bu sebep mantikli degil

onurtemiz

En sakin kedi bile oyun oynamak isteyeceği zamanlar olacak. Bence British diye düşünmeyin. Bir kedi kendini yavruyken belli eder. Evi kedili olan insanlara bakın ve aralarından en sakinini seçmek için gözlemleyin. Bazı yavru kediler sürekli mırlar ve size dokunur. Sakin olduklarını belli eder. Ne Britishler var insanı çileden çıkaran. Her kedinin karakteri farklıdır. British diye ille de sakin olacak diye bir düşünce olamaz. Kedili bir eve gidip kedinizi seçin.

Elifmuzeyyen

Bana öyle geliyor ki bu soruda tepki çekmemek adina mecburiyet notu düşülmüş. Hala bana inandirici gelmiyor açıkçası. Hiçbir doktor bir kedi cinsini onermez. Hele ki genlerinden dolayı diye yazılmış. Veteriner hekim değil doktor olduğu söylenmiş ki kedilerin genlerini bilen kaç doktor vardir acaba? Ya da var midir? Tepki çekmemek bile olsumln gerçeği söylemek daha etik olurdu. Küçük bir çocuk hasta vs gibi seyler hos değil. Ya da anlatılanlar eksik. Çelişkiler var..

Alicveben

Yukarda yazılanlara bende katılıyorum normal bir tekir in tüm aşılarınI yaptırıp ve daha sakin olmasını istiyorsanız kısırlaştırıp evinize alabilirsiniz ve bir hayat kurtarmış olursunuz birde British olduğu için çok sakin olmaz her kedinin spora ve oyuna ihtiyacı vardır ve British ler bunu sakin şekilde yapamaz hiç bir kedi yapamaz

Alicveben

ama sizin 4 tane kediniz varmış profilde gözüküyor kızınız kan hastasıysa nasıl besliyorsunuz

Birkediannesi

Sahsimuhterem çok teşekkür ederim. Vet değil doktor tavsiyesi tüylerden ziyade sakin yapısı pati atmama vs. olmaması adına british öneriyor sfenks yapısını bilemiyoruz tabi onuda danışmak gerek aslında çok teşekkür ediyorum saygıdeğer yorumunuz için

Elifmuzeyyen

Küçüğe geçmiş olsun hemen iyileşir inşallah dua edicem

Feronia

Doktorlarla veterinerleri zihniyet olarak ayıramıyorum. Bana olası geldi böyle saçma bir şey söylemesi.

cakil19921

Bence doktorunuz yanlış önermiş kesinlikle böyle hastalığı olan bir kişi hayvanla temas etmemelidir evet sizi anlıyorum bende sağlıklıyım sağlık meslek lisesi mezunuyum lakin bağışıklığı düşük olduğu için çabuk hastalanirlar onun yerine balık alabilirsiniz tüysüz olan bir kedi var o da çok pahalı onu alicak durumunuz varmı bilemmem ama öneriyorum balık alın

cakil19921

Britisler yada öbür kediler ister istemez tüy dokucek ondan dolayı oda onu rahatsız edebilir anlıyorum ama sağlık herşeyden öncelikli isallah sağlığına kavuşur

geçmiş olsun inşallah bulursunuz