Hangi Mama Tüy Dökme Ve Sağlıklı Gelişimi İçin Daha Uygundur

ziley79

Yavru iran kedim var dişi onun sağlıklı gelişimi ve tüylerinin de dökülmemesi için hangi mama daha uygun bilemedim hills ,royal canin ve proplan 3ü arasında hangisini ve hangi çeşidini kullanmalıyım birde kesim 2aylık yaş mamayı ne kadarda bir vermeliyim?

16 CEVAP

Mayis1

O üçlü pahalı ve kalitesizlerin başında geliyor. Veterineriniz bu mamaları sattığından kendi menfaatini düşünüyor olabilir. Nd, acana, orijen,now fresh iyi mamalardır ama pahalı gelebilir belki. Aralarından size en uygun olanı seçebilirsiniz ya da 10 kiloluk alıp ucuza getirebilirsiniz. Uygun fiyatlı olarak da matisse ve profine öneririm ama o üç mamayla kedinizi kesinlikle beslemeyin. Paranızı kötü içerikli bir mamaya harcamış olursunuz. Yazdığım mamaların yorumlarına da bir bakın memnun kalmayan sayısı azdır. Kesinlikle veterinerinizi dinleyip o üç mamadan birini almayın.

Feronia

"Okudunuz mu?" sorusuna "Hayır." cevabı vermişsiniz. Bu şekilde seçenek belirleyebilmek bile içinde ne olduğunu bilmediğiniz bir şeyi hayvanınıza yedirebilirsiniz demek. Ayrıca siz okusanız da anlamayacağınızı söylemişsiniz, bu yüzden ben size ufak bir nasihat verdim. Altı üstü internetten açıp okuyacaksınız, zaman bile kaybettirmez. Anlamasanız da bir şey kaybetmezsiniz ki anlamıyorsanız zaten sorun vardır mamada. İlaç değil ki bu, yazan şeyler bildiğiniz et, sakatat, sebze, meyve vs.. Sadece iki yıldır ciddi olarak evcil hayvan besliyorum ve lise öğrencisiyim. Ama bana rastgele içerik atsanız neyi iyi neyi kötü söyleyebilirim size. Tabii ki çok araştırdım ama ayrıntıya girmeden siz de anlayabilirsiniz. Hatta isterseniz bu yazıya da bir göz atın, yardımı dokunur. Bu arada size saldırı veya kötü amaçlı bir şey demeye çalışmıyorum. Aksine demek istediğim, başkalarına kendinizden daha fazla güvenmeyin.

Cldkgkcs

İçerik okudunuz mu peki ?

ziley79

Hayır daha çok veterinerimizin dediği mamalarda yoğunlaştım içerik okusamda yeterli bilgim olmadığından kıyas yapamayabilirim o yüzden kedi besleyenlerin yorumlarını daha çok dikkate almaya çalıştım tabii birde bütçe meselesi var yoksa direk orjen yada nd alırdım peki siz bilgi sahibiyseniz hangisini önerirsiniz

ziley79

Anladım hepinize verdiğiniz cevaplar için çook teşekürler ben yanlış anladımm dediğiniz linkide tıkladım çok saolun

Cldkgkcs

Öyle düşünmeyin içerikte bilmediğiniz terimler vs yok hani bi ilaç prospektüsü okur gibi olmıycaksınız ve ekstra bilgiye ihtiyacınız yok kedilerin etobur olduğu bilgisini biliyor olduktan sonra sırayla okuduğunuzda farklardan çıkarıcaksınız zaten anlamıyorum dediğiniz şeyi. Bende bundan üç ay önce sizin gibiydim ilk mamalarımı tavsiye üzerine aldım ama bu sebepten çok mama değişimi yaptık herkesin önerisi kendine göre siz durumunuzu daha iyi bilirsiniz ona göre en iyi seçimi yine siz yapın ve kendi tercihlerinizle olsun bu en azından önerilen mamalara bi bakmanızı isterim.. :)

onurtemiz

Bakın bu gün Türkiye deki herhangi bir Vet e gidin ilk üç kedi maması sorun ; Royal Canin, Hilss, Proplan diyecekler. Şişirme markalar bunlar. Fiyatını hak etmeyen mamalardır. ND büyük paket alıp bir ömür yavrunuza gözünüz arkada kalmadan verin. Olsun bitsin bu iş.

ziley79

Anladım hepinize verdiğiniz cevaplar için çook teşekürler ben yanlış anladımm dediğiniz linkide tıkladım çok saolun

Zynpks

ND kullanabilirsiniz biraz pahalı ama içeriği ve kalitesi çok iyi :)

CansuKIRLI

Acana neden düşünmüyorsunuz? Biraz pahalı ama gayet iyi bir mama.

ziley79

Bilmem hep bu 3ü arasında gidip geldim kullanıcı yorumlarını da okudum tavuklu mama tüy dökümünü çoğaltabiliyomuş sanırım hills en iyisi kullananlarda cevap yazarsa sevinirim

Mayis1

O üçlü pahalı ve kalitesizlerin başında geliyor. Veterineriniz bu mamaları sattığından kendi menfaatini düşünüyor olabilir. Nd, acana, orijen,now fresh iyi mamalardır ama pahalı gelebilir belki. Aralarından size en uygun olanı seçebilirsiniz ya da 10 kiloluk alıp ucuza getirebilirsiniz. Uygun fiyatlı olarak da matisse ve profine öneririm ama o üç mamayla kedinizi kesinlikle beslemeyin. Paranızı kötü içerikli bir mamaya harcamış olursunuz. Yazdığım mamaların yorumlarına da bir bakın memnun kalmayan sayısı azdır. Kesinlikle veterinerinizi dinleyip o üç mamadan birini almayın.

Mayis1

O üçlü pahalı ve kalitesizlerin başında geliyor. Veterineriniz bu mamaları sattığından kendi menfaatini düşünüyor olabilir. Nd, acana, orijen,now fresh iyi mamalardır ama pahalı gelebilir belki. Aralarından size en uygun olanı seçebilirsiniz ya da 10 kiloluk alıp ucuza getirebilirsiniz. Uygun fiyatlı olarak da matisse ve profine öneririm ama o üç mamayla kedinizi kesinlikle beslemeyin. Paranızı kötü içerikli bir mamaya harcamış olursunuz. Yazdığım mamaların yorumlarına da bir bakın memnun kalmayan sayısı azdır. Kesinlikle veterinerinizi dinleyip o üç mamadan birini almayın.

Mayis1

Birden fazla cevap yaza tıklayınca aynı mesaj 3 defa gelmiş.

Feronia

Yani ortaokul mezunu alakasız biri bile içeriğini okuyarak en azından bir mamayı alınabilir/alınamaz olarak ayırabilir. Okuyun.