Yavru Kedı

gulsaha

Ben bu yavruyu bulduğumda çok minik sokakta üşüyordu bende alıp eve getirdim. Sahiplendirmek için ilan verdim ama pek çare olmadı. Kaç aylık tam bilmiyorum ama yavru. Inanilmaz şekilde hırçın isiriyor çiziyor. Çok kedi baktım ama bu çok hırçın yani. Sokağa bıraksam gitmezde denedim. Acaba sevgisini şiddetle mi gösteriyor diyeceğim jilet gibi çiziyor. Her yerim yara bere sağolsun. Ne yapacağımı şaşırdım. Bunun bir çaresini falan bilen var mi? Birde çok inanılmaz yemek yiyor ne kadar koyarsam o kadar yiyor az koysam mama koyduğum dolaba gidip açmaya çalışıyor yemek istiyor. İlla mama kabini full doldurcam. Mama kabimda büyük 1 buçuk yaşında kedim 2 3 gunde bazen 4 günde yiyor ve oda 4.5 kilo yani. Bazen yavru kedi öyle oluyor ki karnı falan şişiyor iyice rahatsız oluyor vermeyince mama iyice hırçınlaşıyor. Sokağa bırakmak istemiyorum...

5 CEVAP

aysegunerr

3 aylık gibi duruyor. Sokakta insanlardan korktuğu için ilk başlarda hırçın davranabilir alışana kadar. Ya da karakteri öyledir. Benim oğlum da öyle pek sevdiriyor hemen pati atıyor. Kolum jiletlenmiş gibi sayesinde.
Ben de sokaktan 2-3 aylık bir yavru sahiplendim bir kaç hafta aşırı yedi ve sürekli su içiyordu. Yetişkin kedimin 3 günde yediğini bir demede bitiriyordu ve az verince çok bağırıyordu. Bir ay geçti artık yemesi içmesi normal ama baya kilo aldı yavrum göbüşü çıktı iyice. ^^
Tuvaletini normal yapıyorsa ve halsiz vs. değilse çok yemesinde sorun olacağını sanmıyorum. Fakat iç dış parazit uygulamasını da ihmal etmemek lazım. Parazit olabilir.

Elifffss

Annesinden erken ayrılmış olabilir mi? Ondan olayı daha stresli oluyorlar diye biliyorum.Ama bence tanıdık bir veteriner varsa bir de onla görüşün.O bir çözüm yolu sunar size.

gulsaha

Valla annesi falan yok bunun piyasa da. Veteriner de sakinlesyirici verir diye korkuyorum götürecegim ama alışsın diye bekliyorum çok korkuyor dışardan

aysegunerr

*pek sevdirmiyor

gulsaha

Hala hırçın mi kediniz