Kısırlaştırılmış Kedi Maması Kullanmak Gerekli Mi

Kedim 1.5 yaşında ve kısır. ND mama kullanıyoruz bize çok iyi geldi severek tüketiyor. Kısırlaştırılmış kedi maması kullanmak zorunda mıyım sizce? Yaklaşık 4 kilodan biraz fazla ve az hareket ediyor.

4 CEVAP

Stark

Bence kullanın ve oyun oynatın. Hareketsizlik ve kısır olmayan mama kullanımı kedinin yaşı ilerledikçe kilo almasına yol açar ve insanda olduğu gibi kedide de birçok hastalığın oluşmasına sebep olabilir.

beautifulcat

Kısır kedi mamasından önce bol su tüketimini destekleyin. Kısır kedi mamasının en büyük amacı, magnezyum seviyesinin az olmasını sağlayarak üriner rahatsızlıklara zemin oluşturmamak. Kristalleşme gibi. Bol bol su tüketsin, yaş mamasına ekstra su ekleyip verin. Bence kedi de hareketsizse kısır kedi maması daha uygun olacaktır,veyahut değerleri kısır kedi mamasına çok benzer mamalar var onları da kullanabilirsiniz illa kısır kedi maması yazmasını lüzum yok.

Kubraf

Kısırlaştırıldıktan kilo alımı daha çok oluyor, bu nedenle kullanmalısınız.

Feronia

Now Fresh veya Naturea kullanabilirsiniz.