Kedim Mantar Olabilir Mi?

kedivediger

Merhaba arkadaşlar. Başka bir kediden mantar kaptım, bu sebeple kızıma çok yaklaşmamaya çalışıyordum ama sol gözünün etrafındaki tüylerde oluşan seyreklik beni korkuttu. Acaba benden ona mantar geçmiş olabilir mi?

4 CEVAP

Stark

Mantara benzemyor gibi ama size bulaştıktan sonra tüy dökme olduysa gözlemlemek gerek. Benim bir kedimde mantar var. Starkın yüzüne bakın fotoğraflarda onunki kalıcı ve bulaşmayan mantar.

kedivediger

Cevabınız için çok teşekkür ederim, ona da bulaştırdım diye köşelerde vicdan yapıyordum, içim rahatladı. Stark'ı benim adıma mıncıklayın, Maşallah, çok sevimli.

Stark

Stark evet çok sevimli ve inanılmaz şımarık. sizinde bulaşıcı mantarsa ilaçla geçiyor. Arkadaşın kedisinde de oldu travazol mantar ilacı sürdü 2-3 güne geçti. Geçmiş olsun.

rendhart

Mantarın tedavisi kadar, mantar sporlarının yok edilmesi, kedilerin yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi de çok önemli. Instagram: kedici_geldi bu konuda uzman