Tuvalet Sorunu

Ares07

Merhaba, kedim bir hafta sonra 8 aylık olacak. Erkek. Sarman. Ve oldukça uzun süredir tuvalet sorunu yaşıyoruz. Çok ishal oldu. Mama değiştirdi vb. Artık 1 ay gibi bir süredir tüm bunlar geçti. Aşıları tamamlandı. Hiç bir sorunu yok. Tuvalet kabını her gün iki kere temizliyorum. Ayrıca iki haftada bir kabı yıkayıp kumu yeniliyorum. Ancak tüm bunlara rağmen özellikle bir kaç gündür çok arttı, tuvaletine basıyor. Yaptıktan sonra o kadar çok kazıyor ki mutlaka bir şekilde basıp patisini kirletiyor. Kapalı tuvalet kabı kullanıyorum. Kum normal ince taneli sabun kokulu. Sürekli olmuyor. Ama bazen bir kaç gün mesela her seferinde basıyor. Artık temizlikten canım çıktı. Kendisi de rahatsız oluyor. Ben hafifçe siliyorum, o da temizliyor. Bunun nedeni ne olabilir ne denediysem sorun çözülmüyor. Bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim gerçekten. Şimdiden teşekkürler

2 CEVAP

beautifulcat

Kumu daha fazla koyun daha derin olsun, daha çok kazma isteği ondandır, kokusunun gitmesini ve gömülmesini istiyordur. En az bir karış kum koyun bence en azından o tam olarak üstüne basmayana dek. Ve de daha büyük xl boyunda bir tuvalet kabına geçin bizde kedimiz için öyle yaptık daha rahat ediyor içeride dönmesi daha kolay oluyor basma ihtimali azalıyor

Simgeef

Çok fazla yaş mama veriyorsanız bundan kaynaklı olabilir yaş mamayı azaltın bence.