Sizce Mama İle Beslemek Mi Yoksa Evde Tavuk Balık Köfte Gibi Yemeklerlemi Beslenmesi İyidir?

Siilapolat

Kedileri mamalarla değilde evde kendi elimizle yaptığımız et tavuk kofte balık gibi yemeklerle beselesk?

8 CEVAP

Gul36

Pişmiş et, tavuk ve balıkta kedilerin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral vesaire gibi şeyler bulunmaz. Mutlaka takviye vermeniz gerekir. Ayrıca bu yiyecekleri onlar için özel olarak yağsız, tuzsuz, baharatsız ve soğansız hazırlamalısınız. Kendi yediğiniz yemeklerden vermemelisiniz.
Kuru mamayla beslemek istemiyorsanız çiğ beslenmeye bir göz atmanızı tavsiye ederim. Hayvanlar için kuru mamadan çok daha sağlıklı.

İkisi de olur ama sadece ve her zaman köfte olmaz. Çünkü kedilerin kuru mamaya da ihtiyaçları olur

izmir_pet

bence bazen ev yemeklerinden bazilari verilrbilir ama mamayla beslenmeli. Sadece etlerle saglikli olmaz zatrn

Sahsimuhterem

evde et ürünleri ile beslersenşiz daha sağlıklı olur daha uzun ömürlü olur kurumamalar doğrudürüst vitamin barındırmıyor bir sürü vitamin değeri yazıyorlar ama bu vitaminlerin çoğu bekleme sırasında ölüyor eti bile vitamini yüksek ısıda değer kaybediyor.
Siz evde kedinize özel hazırlıuytabiliyorsanız ne mutlu öyle yapın yanı sıra bazı şeylerede dikkat etmek gerekecektir o gerekli şeyleride doğal besinlerden sağlıyabilirsiniz kuru mamanın dagha sağlıklı olduğu hususunda kandırılmış bir milletiz oysa hiçde öyle değil.Keşke bende yetişebilsem sadece et ürünleri ile beslemeye ama ama sadece kurumama vermek çok yanlış ben et tavuk hindi balık yaşmama veriyorum tabi kurumama açıkbüfe inanın kuru mama ishalden daha çok su kaybettiriyor vücudun suyunu çekiyor bol su içme dürtüsü olmadığı içinde kedilerin sağlığı bozuluyor...

Sahsimuhterem

Her fırsatta kedilerimizin mamasına su eklemeliyiz et suyu tavuk suyu herne var ise süttozu yogurt kefir sulu ne varsa yedirebildiğimiz yedirmeliyiz.

Alicveben

Mamada bir seçenek ama içinde baharat soğan ve sarimsak yani kedilere dokunabilecek hiç birşey olmaması gerek