Kedim Aç Kalıyor Gibi Hissediyorum

kedipatisii

Pamuk dört aylık bir ankara kedisi. Sahipleneli bir ay kadar anca oldu. Bu süre içinde bütçemi aşmayan bir kaç mama denedim fakat kedimi düşündüğüm için içerigi iyi olan brit care aldım. Su an iki kiloluk brit care mamasından koyuyorum fakat iştahlı yemiyor gibi geliyor. Sürekli dolabi actigimda yaş mama istiyor. Zaten haftalık olarak ona yaş mama veriyorum fakat kuru mamasını yemek bulamayinca, zorda kalinca tüketiyor gibi hissediyorum. Yemek ariyormuşçasına kokluyor beğenmiyor mamayı. Hangi mamadan vermeliyim çok kararsız kaldım. Birde başka mamaya geçersem onuda yemezse boşuna masraf olacak bana.

4 CEVAP

Cldkgkcs

Tavuk suyuyla ıslatarak veya saf suyla ıslatarak deneyebilirsiniz bunları sürekli yapabilirsiniz benim kedim mesela sadece suyla dahi olsa ıslak daha çok seviyo kuruyu yemezken ıslatıp koyunca onu yiyo bir damla da zeytinyağı karıştırdıysam hele bayılıyo :) bu şekilde farklı şeyler deneyip zamanla sizde daha iyi anlarsınız. Siz almadan ne yiyormuş kuru mama yemiyorsa beslenme düzeni değiştiği için de yadırgıyor olabilir daha alışamamış olabilir

kedipatisii

Ne yedigini inanin bilmiyorum sokaktan bulmuştum kediyi. Dediginiz tarzda deniyeceğim birde bakalim sevecek mi :)

Cldkgkcs

Çok tatlı maşallah :) yumurta da verebilirsniz kedinize çok faydalı ve benimki çok seviyor

Bc3431

Benim kedide kuru mamadan baska birsey yemiyor