Kedim Tuvaletini Yaparken Miyaklıyor Ve Çok Az Su İçiyor?

DEMET92

Arkadaşlar iki aylık dişi kedim var. kum kadına giriyor kendi ekseninde dönen döne kumu eşeleye eşleye miyak miyak yapıyor. kumu eşeliyor pozisyonu da alıyor ama yapmıyor tuvaletini. bir kaç kere böyle yaptıktan sonra yapıyor anca . dışkısına bakıyorum kabız filan da değil. tuvaletini de temiz tutuyorum. neden böyle yapıyor acaba ? birde çok az su içiyor artık şırıngayla içirmeye çalışıyorum. ne yapabilirim. yardımcı olabilirmisiniz?

5 CEVAP

NisaYazici

Yavru kediler için su içmek çok önemli. Ne olur ne olmaz veterinere götürün bence. Devlet veterinerleri ücretsiz ilgileniyorlar :)

Cldkgkcs

Küçük tuvaletiyle de ilgili bi problem olabilir ama mutlaka veterinere gidin normal bir davranış değil belli ki yapamıyor canı yanıyor bunu sadece az su içmesine de bağlayamayız bakılması lazım. Burdan da haberdar ederseniz gelişmeleri seviniriz

DEMET92

teşekkür ederim

nao

Kum kabı küçük veya kumu az olabilir. Kum miktarını artırarak denemenizi öneririm bir de.

DEMET92

@nao bugün kapalı kum kabı gelecek yeni aldım. bende öyle düşünüyorum. inşallah ondandır.