Kapıya Çıkan Kediler

Beyzanurtzlk

Merhaba lütfen cevap verin. İki kedim var kapının önü bahçe ağaçlar otlar falan var. Dış parazit aşısı yaptıracağızda etkisi ne kadar sürer? Lütfen cevapsız bırakmayın..

4 CEVAP

beautifulcat

1.5 aydan sonra ilaç azalır. Dışarı çıkıyorsa 2 ayda bir yapmalısınız. İlacın prospektüsüne göre de değişir ama ortalama süreler bunlardır

Ares07

Dış parazit damlasının etkisi 3 ay sürer. Ancak eğer çok ciddi pire sorunu var bazen süre biraz daha azalabiliyor

Ares07

Dışarı çıkmaları değil de mesela benim köpeğim daha az pireli yerlerde gezerken 3 ay dayanıyordu. Ama sonra gerçekten ciddi pire sorunu olan köy gibi yerlerde gezdiğinde 2 ayda ya da ayda bir damlayı yaptırmak zorunda kalmıştık. Kedim hiç evden çıkmıyor. 3 ayda bir yaptırıyorum. Hatta kışın hiç yapılmasa da oluyor

Beyzanurtzlk

Dışarıya çıkıyorlar ya azaltabilir mi