Konjonktivit Ve Kedi Dilindeki Lekeler

Tomriskaan

Merhaba arkadaşlar ben yine dayanamayip 2 - 3 haftalık bir kediyi eve aldım. 2 gözü birden görmüyor. Gözleri kapalı değil sadece kanlanmiş gibi, etlenmiş gibi bir görüntü var. Yabancı kaynaklarda da araştırdım bu göz rahatsızlığı alerji kaynaklı 3cü göz kapağı şişmesi imiş. Bilimsel ismi Conjunktivit. Gözüyle ilgili çayla temizlemek ve zoohels isimli göz damlasını damlatmak dışında bir sey yapmadım. Buna devam edeceğim. Sorum dilindeki lekelerle ilgili. O lekeler neyle ilgili olabilir. Bu arada bu kedi sanırım sokakta doğmuş ve yanlış bi takım otlar yemiş ve zehirlenmiş. Yoğurt verdim her ihtimale karşı. Yani hiç kedinizde dil lekesi oldu mu ? Olduysa ne yaptınız ?

3 CEVAP

Sahsimuhterem

Dildeki lekeden kastı anlamıyorum ama şu kadarını söylüyebilirim kedilerin damağında ve dilinde renk pigmentlerine bağlı desen ve lekeler olabilir.

Sahsimuhterem

Veteriner tedavi etsin mümkünse.

Tomriskaan

Merak edenler için. Kedimin dilindeki siyah-mavi lekeler yoğurt yedirdikten sonra 1 gün sonra geçti. Şimdi sanki hic leke yokmus gibi görünüyor... gözü konusunda hâlâ uğraşıyoruz