Kısırlaştırma & Bakım

35kedi

Kisirlastirma isleminden sonra evde bakim nasil yapılmalı (disi kedi)

3 CEVAP

vitoo

İlk bir iki gün iştahı pek olmayacaktır zorlamayın kendinizi. Yaş mama yemesi daha rahat olduğu verilebilir ayrıca bu yolla sıvı da almış olacaktır. Birkaç gün sonra iştahı yerine gelecektir normal beslenme şeklinde devam edebilirsiniz

Mayis1

Atlayıp zıplamamasına dikkat edin uyanınca da yürümek isteyecektir ve bağıracaktır. Sürünebilir ve yarasının üstüne falan düşebilir. Kendine gelene kadar bağırıyor. Ameliyatan sonra 1-2 defa kusabilir. Yaklaşık 5 gün antibiyotik vermeniz gerek. ( biz augmantin kullanmıştık veterineriniz bilgilendirir zaten. Kabız olabilir kuru mama 3-4gün vermeyin. 5.günden itabaren de 2-3 gün ıslatarak verebilirsiniz. Eğer kabız olursa bir çay kaşığı zeytinyağı içirin.(ameliyattan sonra 3gün falan bekleyebilirsiniz ,1 gün kakasını yapmadı diye vermeyin hemen ) Yakalık biz takmadık pişman da olmadım. Ama yarasıyla oynarsa takmanız gerekir. Çoğu kedi dikişlerle oynamıyormuş siz kedinizin karakterini daha iyi bilirsiniz tabii. Yakalık strese sokuyor ve iyileşme sürecini uzatıyor dedi veterinerimiz . Ekstra ücret alıyorlar yakalıktan, takın diyebilir. Ama önlem olsun diye takabilirsiniz bir şey diyemem. Dikişiyle oynamasa bile etrafına sürülen şeyi yalarkan dikişi açılabilir. Siz karar verin yakalık takıp takmamaya.

35kedi

Bakımını nasıl yapmalıyım