Dişi Kedim Kızgınlık Döneminde Ne Yapmalıyım?

8 aylık dişi kedim kızgınlık döneminde ve erkek kedi getirdiğimde 20 gün beraber kalmalarına rağmen anlaşsalar bile çiftleşmemişler. Başka bir erkek kedi alacağım ama erkek kedi kızgınlık döneminde değil dişi kedinin kızgınlığıyla o da o moda girer mi? Dişi kedimin 4. kızgınlığı ama çiftleşmiyor ikimiz de gerçekten zor durumdayız ne yapmalıyım?

2 CEVAP

Mayis1

Neden kısırlaştırmıyorsunuz. Kedide annelik duygusu yok, hamilelik zor, doğum zor, yavru bakımı kediniz annelik yapmazsa zor, kedi sahiplendirmek de zor isteyenlerin de iyi bakacağına emin olamıyorsunuz bir de. Kısırlaştırınca bu sorunlardan siz ve kediniz kurtulucak. Kızgınlıktaki stres, oluşacak kistler ve doğumda herhangi bir sorun olma olasılığı da ortadan kalkmış olucak.

funda1923

Niye illa doğurmasını istiyorsunuz ki. Annelik duyguları bir kaç ay. Bizim bahçede baktığınız kedi 1.5 aylık yavrularını terk edip gitti kızgınlığa girince. En iyisi kısırlaştırmak.