Kedim Elime Saldırmaya Başladı

jingjing

merhaba 3 aylık chinchilla tekir kedi sahiplendim , 3 haftadır bizimle yaşıyor , aynı odada değilsek peşimden koşup geliyor , ismini çağırdığımda mama verdiğim için artık ismini duyunca geliyor . elimi uzattığımda kokluyor ama asla kafasını sırnaşmıyor . elimle oynamama rağmen ne zaman uzanıp okşama çalışsam yatıp elime tırnaklı pati atıyor . çubukla ve oyuncağı ike oynuyorum ama 3 gündür elime durup dururken saldırıyor ısırıyor tırmık atıyor . elime bacağıma saldırmamasını , kendini sevdirmesi için ne yapabilirim ?

8 CEVAP

nao

Şu an tam diş değiştirme zamanı olduğu için her gördüğü şeyi ısırmak isteyecektir ve bu normal bir durum. Kedinizi dişlerini kaşıyabileceği tarzda oyuncaklarla oynatırsanız bu problemin önüne bir miktar geçebilirsiniz diye düşünüyorum.

nao

Aman tırnaklarını kesecekseniz dikkatli olun. Hatta ilk kez kesecekseniz siz kesmeyin bir veterinere kestirin ve dikkatlice izleyip öğrendikten sonra kesin en temizi. Çünkü derin falan keserseniz kediler için tehlikeli, tırnaklarını kanatabilirsiniz. Yok ben keserim bir şey olmaz derseniz hala eğer, lütfen çok ucundan kesin, yani tırnağın çeyreğini falan.

izmir_pet

Ayrica isirmasina izin vrrmememeye de calisin ki isirmamasi grrrktigini anlasin. Tabi cok mumkun olmuyo ama :) yavruyken hepsi boyle yapiyo malesef

jingjing

ısırmaya çalışınca peluş oyuncağı veriyorum ona yönlendiriryorum bir de acıtmadığı içni sorun olmuyor ama tırmalamasını nasıl azaltabilirim ? tırmamaya çalışyınca artık yanında kalkıyorum yüz vermiyorum ama anlamıyor henüz sanırım =/

izmir_pet

Tirmala benimki yapmiyo cok sukur ama genelde engelleniyo. Sokaga hic cikmiyosa tirnaklarini kesebilirsiniz. Cok yarari oluyor

izmir_pet

evt dogru. Kanatilirsa kan durmuyormus. Veterinrr 1dakkada kesiyo. En guzeli bi kez gormek :)

jingjing

veterinere geçen gittiğimde kestirecektim ancak kasları gelişsin tırmansı diyerek kesmedi ama sanırım bu defa kestiricem =(

izmir_pet

Allah allah benim veterinrrim kesrirmek istrmedim zorlaaa kesti :) sasirdimm