Sahiplendirme Takip Yok

TarcinBey

Arkadaşlar bulduğum yavru kediyi 1 hafta önce sahiplendirdim. Sahiplendirirken arada foto atın durumu ne vs bildirin dedim. Tutupta bana 5 yaşına gelene kadar durum bildirmek foto atmak zorunda değiller. Artık onların kedisi onunda bilincindeyim. Ama 3 kere foto istedim bir şekilde kaynattilar gormezden geldiler yazdığımı evde değilim vs dediler ama evde degilsende akşam gidince vs at bi zahmet. Bana 1 kere foto atıp alıştı mi alismadi mi ne yapıyor söylese ben zaten birakicam emin olsam iyi olduğundan. Sonuçta sakız vermedim durumunu öğrenmek takibini yapmak hakkım diye düşünüyorum. Sizce?

13 CEVAP

Mayis1

Biz vereli 2.5-3 ay oldu ilk gün alıştı diye bilgilendirip video atmışlardı. 3 defa falan durumu sordum resim istedim. Bence bunun peşini bırakmayın. Kediye bir şey mi oldu da gizliyorlar. Arayın, mesaj atın gerekirse bir şey mi oldu diye sorun.

sdfkllli

sokaga atmis olabilirler . sorumluluk alamamişlarsa . bisey olsa hasta oldu ugrastik didindik kurtaramadik falan der ya da size haber verirdi kanımca bisey oldu diye

Elaay

Çok haklısınız. İnsan evladını vermiş gibi merak edip düşünüyor acaba mutlumu alıştımı diye mutlu olduğunu görünce içiniz rahatlıyor. Maalesef siz düşüncesiz insanlara denk gelmişsiniz.

izmir_pet

ben bi kedi sahiplenmistim burdan. Her hafta bi iki kez resimler videolar attim. Sonralarda da 2sene sonda bile arada bikac resim attim. Sonucta bi canli. Tabiki inssn merak eder. Bundan mrmnun olur

sdfkllli

ayrıca acele edin beklemeyin sokaga atilmissa bulunabilir . ya da hasta ise kurtarilabilir

izmir_pet

bence surekli olmasa da arada bikac resim atilmali bilgi verilmeli. Cok yanlis bisey bu. Hayir bakamicaksan da alma zatrn

Ares07

Ben de kedimi buradan sahiplendim. Önce kendimi anlatmamı istedi sahiplendiren kişi. Konuştuk. Sonra kedimi sahiplenirken konuştuk tekrar. Sonrasında ise ilk iki hafta sürekli mesajlaştık. Fotoğraf attım. En son tamamen alıştığını hiç bir sorun olmadığını söyledim. Karşılıklı teşekkür ettik ve bir daha konuşmadık. Bence bu şekilde olması normal yani en azından bir süre sizinle iletişim halinde olmaları gerekir. Bu mutluluğu paylaşmak ister insan zaten. Umarım dışarı bırakmamışlardır

TarcinBey

Bende kedimi 1 aylıkken başkasından sahiplenmistim şu an 1.5 yaşında ve birebir foto atmasam bile veren kadın durumlarimda vs görür fotosunu bı hastalığı olduğunda bildiririm yani kendi vetine gitmek için vs. @mayis1 @sdfkllli bende öyle düşündüm zor bir kedi çünkü hep miyavliyordu ağlıyordu acaba sokağa falan mı attılar veya başina bir şey mi geldi. 3-4 gün daha bekleyip akşam yazicam tekrar bu sefer sıkıştırıcam foto için

izmir_pet

insallah biseyi yoktur saglikli iyi durumdadir. İyi dusunelim iyi olsun insallah yaa

Bence peşini bırakmayın. Fotoğraf atmak 5 saniyelik iş. Eğer gerçekten kediye iyi bakan biriyse gururla atacaktır fotoğrafı. Atmıyorsa şüphelenirim ben o kişiden. Ve fotoğraf istemek durumunu bilmek sizin en doğal hakkınız.

sdfkllli

evini biliyorsanız evine gidin , bakamamışlarsa geri verebilirlerdi niye böyle yapmışlar çözemedim . benim kafamda direk sokağa bırakıldığı fikri uyandı .

izmir_pet

istemeye gerek kalmadan atmalari gerekiyor

TarcinBey

Arkadaşlar foto attılar ve durumundan haber verdiler. Sağlığı iyiymis ve alışmış bir problem yok olarak gözüküyor