Eğtim Tasması Kullanan Var Mı Aranızda?? Varsa Hangi Türünü Kullanıyorsunuz !????

Minikherkul

9 aylık erkek labrador köpeğim...

5 CEVAP

fenerrsena43

Komşum kullanıyordu pitbulu için sizi eger gezdirirken zorluk çıkartıyorsa tasmayı takın sizi sürüklemeye kalkarsa tasma boğazını sıkıyir ve çekmeden yürümesini öğreniyorlar

zeynepozcan

bence eğitim tasması kullanma gerçekten hayvanın canını yakıyor

endofbeauty

ben kullaniyorum. Ama dikenleri disa dogru kullaniyorum. Cektiginde tasma kuculuyor, o yetiyor genel olarak. Dikenleri yara eder. Yani kullanirsan bence dikenleri disina dogru kullan

EmreCoskun

En son yöntem olarak gösterilir hiç bir şekilde eğitemezseniz ancak o şekilde birşeyler kazandıra bilirsiniz.

eğitim tasması eğitimde işe yarıyor yürüme durma eğitiminde hem komutsal hemde tasmasal eğitiminde yardımcı öğedir ben eski köpeğimde kullanıyordum ve komut vermeden yürürken durduğumda duruyordu bunu eğitim tasmasına borçluyum ama dövüş tarzı yada çoban köpeklerinde karşı saldırıda önleyici tasma olarak görüyorlar