Kedim İsiriyor

Bc3431

Kedim 7 aylik civari.oyun yerine surekli isiriyor.artik kolum falan hep diş izi oldu.onu cok seviyorum.bu isirma huyunu nasil terk ettirebilirim.gorur gormez isirio

13 CEVAP

onurhhn

Ona yanlış olduğunu anlatmaya çalışın ağzına hafifce vurabilirsiniz elinizi önüne uzatıp oynamaya alıştırmayın

onurhhn

Kediyi tokatla demiyorum zaten :) neden şikayet ettiğini ona anlatmaya çalış bunu sen ben çözemeyiz.

izmir_pet

bahsettigi vurmak dgl. Hafifce burnuna agzina hani vuruyo gibi dokunmak. Hani acicak sekilde vurulmaz zaten . sadece yanlisini anlamasi icin. Bende cok yaptim. Benimki daha cok sinirleniyo ama genelde cogu kedide ise yarayabiliyo

izmir_pet

bu arada her kedi arkadas istemez. Alip basiniza bela olmasin daa. İyi dusunmek lazim. Tabi sizden uzaklasma durumu da olabilir biraz

Bc3431

Benimki biraz asi.koltukta otururken beni itio kaldirio.kendi oturuo

onurhhn

Cezalandırmadan yüksek sesle komut vermeyi deneyin Hayır gibi

Bc3431

Denedim daha cok hirslanio

izmir_pet

ilgisini ceken isirabilecegi oyuncaklar yararli oluyo. Ve oyunlar oynayarak yorarsaniz hem enerjisini atiyo hem yoruluyo uykusu geliyo pek isirmiyo

Bc3431

Sabahtan aksama kadar tek evde.eşmi alsak

Bc3431

Vuramamki.kiyamiyorum.onu o kadar cok seviyorumki eşim kiskanio artik

izmir_pet

benim kedim kucagimdayken bile kedi gorse tisliyo direk korkuyo kesinlikle istemiyo. Eve kedi gelse saldiriyo. Kendi balkondaki kedilerime bile saldiriyo yakalarsa

izmir_pet

benimki kadar olamaz. Bir kisi gelip bi kere sevebilmis dgl. Ben haric bir kisi dokunamaz direk isirir kanatir:)

izmir_pet

buyuk ihtimalle ortak istemeyecektir evine :)