Kedim Hiç Kuru Mama Yemiyor + İshal

kedipatisii

Kedim 5 aylık civarında bir kedi. Şu ana kadar brit care, reflex ve Prochoice mamalarını denedim fakat hiç birini iştahla yemedi. en son elimde şu an brit care kitten yavru kedi mamasi kaldi ve suyla karistirsamda bir iki yiyip yemeyi tamamen kesti. Hangi mamayı alacağımı şaşırıyorum artık. Hiç bir şekilde kuru mama yemiyor. Bana kedilerin hayır diyemiyeceği, iyi içerikli ve para konusunda da brit care civarında olan mamalar önerebilir misiniz? Birde kedim ishal oldu bu durumdan kaynaklimi bilmiyorum ne yapmam gerekiyor?

3 CEVAP

Sahsimuhterem

yaş mama ile karıştırıp vermeyi deneyin kullandıklarınız içinde brit care iyi gibi.

İshalden biz de çok çektik 1 aydan uzun sürdü diyebilirim. N&Dye geçince düzeldi şükürler olsun. İndirimle N&D'yi uygun bir fiyata alabilirsiniz ama Brit Care de iyi bence. Bir aralar bayağı araştırmıştım içeriği tatmin edici. İshali alerjiden kaynaklı olabilir, eğer öyleyse Brit Care'in hipoalerjenik mamalarından alabilirsiniz ve tavuklu mama kullanmamayı deneyin. Benim minik kedimin tavuğa alerjisi var :( Beyaz kedilerde olabiliyormuş bu. Gözlerinin etrafı da kızarıyor bazen. Çok sık mama değiştirince de ishal olabiliyormuş. Yaş mamalar da ishal yapabiliyormuş. O yüzden bence hipoalerjenik Brit Care mama alın yemiyorsa alışana kadar yaş mamayla karıştırın ve karıştırdığınız yaş mama miktarını her gün azaltın. Umarım yardımcı olabilmişimdir, geçmiş olsun :)

kedipatisii

Mama onerisi var mi kedimin yiyebilecegi?