Kedim İstiyor

Aycin

Kedim sürekli salam yemek istiyor hatta bir sıra mama yemedi 3 gün bize inat buzdolabının önüne geçip bebek gibi ağlıyor açtığımız an ellerimize saldırıyor napmam gerekkkk

8 CEVAP

TarcinBey

Salam yemesini istemiyor musunuz? Çünkü pek bir problem değil salam yemesi küçük kedim da salon için buzdolabının önünde ağlardı resmen cidden ama mama yememezlik yapmamıştı sıfırdan mamaya alıştırmayi deneyin isterseniz ya da Salamın arasına bir iki tane Kuru mama koyup Sarın salamı ve öyle yedirin ufaktan ufaktan normal mamaya alışır belki. Ya da mama kabina doğrayın salamlari ayni boyutta salamlari yerken elbet mamayı da yer ve zamanla hep mama yer diye düşünüyorum

Gul36

Siz onun dediğini yaptıkça daha çok şımaracak maalesef. Salam zehir olmayabilir ama uzun süreli yemesi sıkıntı oluşturabilir, içinde mutlaka tuz oluyor çünkü.

Eve salam almayın o zaman siz de bir süre. Kokusunu almasın, o zaman buzdolabının önünde beklemez. Sağlıklı bir yaş mama alıp verin, ya da evde kendiniz mama hazırlayın. Salamdan daha sağlıklı olur.

Terranova

Salam a alıştırmışsınız, siz daha da verdikçe de şımarmış. O yaptığı şımarıklık. Tabi kedi de suç bulmamak lazım... Salam vb. şarküteri ürünlerinden kesinlikle vermeyiniz. Vazgeçirmek için biraz katı olmanız lazım; vücut dili, ses tonu vs. Mesela mamasını verin, ister yesin ister yemesin, bırakın istediği kadar bağırsın hiç ilgilenmeyin. Uzun sürebelir ama sonunda susup, mamasını yemeyi öğrenecek. Acımasızca gelebilir ama en kesin çözümü budur. Acıyıp vermek, o esnada alıp sevmek, oyun oynatmak işe yaramıyor. Tecrübe ile sabittir.

Aycin

Çok zora düştüğü zamanlar da bir iki tane mamayı yiyor ama farklı bir mama alarak alıştırmaya tekrar çalışacağım tabi ki salam yemesini istiyorum ama aşırı da zarar diye düşünüyorum, netice de herşeyin fazlası zarar ama önerilerinizi deneyeceğim çok teşekkür ediyorum,İyi akşamlar

nao

Mamasına sevdiği birşeyi karıştırarak verebilirsiniz. Örneğin balık, ciğer gibi. Sonra karışımdaki balık veya ciğer (başka birşey de olabilir tabii) miktarını azaltarak yavaş yavaş mamaya alıştırabilirsiniz.

eltarcin

Salam insanlara bile zararlı ve içinde ayrıyeten baharat ve tuz bulunduruyor.
İyi bir yaş mama her zaman daha iyi bir seçenektir ki, durumunuz el verirse iyi bir markanın yaş mamasına başlayıp kuru mamaya hiç dokunmayadabilirsiniz.
Şüphesiz iyi bir yaş mama, kuru mamaya göre çok daha sağlıklıdır.

Musege

O salamlar insana bile yedirilmez, hayvana hiç vermeyin bence.
Blenderdan tavuk göğsünü çekip biraz verin arada.

izmir_pet

surekli cig salam parazit de yapar ayrica hic de saglikli dgl herkesin dedigi gibi. Bencede simarmasina izin vermeyin. Ac kalirsa mecbur yicek