Cilt Hastalığı Olabilir Mi? Mantar, Parazit Vs

TarcinBey

Anket

Mantar
(1 oy)
Kuyruk uyuzu
(0 oy)
İç parazitten kaynakli
(0 oy)
Dış parazitten kaynakli
(1 oy)
Toplam (2 oy)

Kedimin 1.5 hafta önce ilk fotodaki yeri açıldı ve yarası vardı ben deri hastalığı olabileceğini düşünüp vete yazdım hemen tuy dokuldugu icin, isırığa benzediğini söyledi evde de başka kedi olduğu ve çok isirdiklari için birbirlerini doğru olabilir diye düşündüm. Evdeki kedi gitti ikinci kedi varken mı oldu yokken mi bilmiyorum ama %70 yokken oldu diye düşünüyorum. İlkini yarası geçmiş sadece tüyleri geri gelmemis. Şimdi ikincide Yaralı ve tüy yok. Ne olabilir ısırık olabilir mi ama benim aklıma yatmıyor. Hıc böyle bir durum yasadiniz mi. Anket dışı da bir hastalık fikriniz varsa yazabilirsiniz.
*Turunculuk baticon sürdüm vetin tavsiyesiyle o yüzden

4 CEVAP

Ares07

Mama alerjisi olabilir. Benim kedimde de oldu. Mantar zannettim. Çok korktum. Ama mama alerjisi çıktı. 4 5 farklı yerde olmuştu. Mamayı değiştirince kendiliğinden geçti.

Ares07

Kesinlikle hemen olmuyor. Ben de baya bir süre kullandım. Bir sorun yok zannediyordum. Birikimli olarak ortaya çıktı. Yalnız mama değişiminden sonra da zamanla geçti.

TarcinBey

Mamasını değiştirip takip edicem bı sure teşekkür ederim tavsiyeniz için

TarcinBey

Mamayida 1-2 aydır falan kullaniyorum ama belli olmaz yedigi günden dökülecek değil ya. Zaten başka mamaya geçmeyi düşünüyordum. Değiştiyim bakalım. Gecicek mi acaba.