Hamilelik

Damlamiaaaa

Arkadasım bana yakınının uzun sure kedi bakmıs ve sonunda hamile kalamıcağını kediden mikrop kaptıgıni ogrenmis inyernette araştırdım kumu yuzunden oluyormus yani temizlerken agız kapali eller eldivenli olmali gerekiyormus benim anlamadıgım bu kedilerin patileri haliyle kumun icinden cikıyor peki patilerin den de mikrop kapmayızmi ?

21 CEVAP

izmir_pet

peki ic dis parazit evden hic cikmiyorsa duzenlo yaptirmanin zarari olmaz mi? Sonucta ilac yukluyoruz. Bu konuda hala kararsizim

sdfkllli

dışkı tahlili yaptırabilirsiniz ara ara ona göre siz belirleyebilirsiniz . ben evde doğmuş evden hiç çıkmamış kedi sahiplendim dışkı tahlili yaptı vet toxocara cati adında bir parazit yumurtası görüldü hiç sokak görmemesine rağmen . vete sordum evden hiç çıkmadı nasil olur bu diye vet siz getirmişsinizdir ayakkabılarınızla ya da yuttuğu bi sinek bi böcek sebep olmuştur dedi . ilk aşıları önemli gerisi sizin kararınız

izmir_pet

ic dis przt ilkini yaptirdim. İkinciyi pirelendi yaptirmak zorunda kaldim da sonralari icin sordumm. Cok tesekkur ederimm :)

sdfkllli

ben o parazit çıktığında çok korkmuştum . Herşeyi detaylıca araştırmama sormama sebep oldu o tahlil sonucu mecburen korkudan bilgi sahibi oldum

izmir_pet

Guzel biseye vesile olmus bizi de bilgilendiriyosunuz:)

Damlamiaaaa

Kesin ve net olarak bir sey demedik zaten ? Merak konusu ve sordum ?