Kedim Kısırlaştırma Ayaklar Ellerini Kalın Bir İple Bagladilar

cakil19921

İlk defa böyle birşey gördüm daha önce karşılaşan varmı bana saçma geldi

32 CEVAP

Deden

Yok böyle bir kısırlaştırma bunun adı işkence ben de kısırlaştırdım kedimi veterinerim çok güzel operasyon yaptı ellerine sağlık

minnoskoss_123

Narkoz yok mu? Kediye işkence edermiş gibi bir halleri var. Narkozun etkisinde zaten kedi hareket edemez ki? Öteki türlü de parça kalabilir ama bu yöntem biraz ilkelce sanki. Umarım kedinizin iskeleti ile ilgili bir sorun olmaz. Sağlıklı olmasını dilerim...

cakil19921

Yani bana uyanmasına karşı önlem dedi ama bir vetenniner ona göre narkozun vermeyi bilmeli

izmir_pet

Yaa benin hic bilgim yok yanlis bisey soylersem affedin ama cok sacma geldi bana yaa. Boyle ameliyat cok korkunc bisey yaa. Arkadaslar da eski yontem oldugunu soylrdiler. Ve hepsini gecelim. Bir vrteriner uyanmasina karsi onlem der mi yaaa bu nr drmek. Uyanma ihtimali olarak mi giriyo bu ameliyata tovbe tovbee. Cok gecmis olsunn insallah en kiss surede iyilesir

cakil19921

Aslında o kadar amalyati aldıkları ip gibi birşey oda çok küçük güzel bir deneyimdi ben sağlık lisesi mezunuyum malum hastane alışkınım ondan pek kötü olmadim

cakil19921

Zaten kısırlaştırma operasyonu en son memelerin ortasından bir çizik atılarak yapıldı bence vetenniner izin veriyorsa girilmeli

cakil19921

Şahsen bana bu ip işi biraz tuaf gelmişti bende çekeyim dedim yani ben bunu bir yerde paylaşacak birşey söylemeden herkes başka birşey zanneder

izmir_pet

bende girmek isterim ameliyat veya tedavilerde. Gormeden icim rahat etmez ama malesef ben istesem de yapamam keske sizn gibi olabilsem :)

izmir_pet

iyi yaptiniz bence paylasarak. Herkes gorsun bilgimiz olsun bu konuda

melikealgin

Keske gormeseydim bunu icim çekildi resmen ben nasıl yaptırcam yavruma :/

cakil19921

Ama keşke kisirlastirmama gibi bir seçeneğimiz olsa işte oda mümkün olmuyor sürekli hamile kalıyorlar malum ama o anesteziden atılmaya başladıktan bir gün sonra sanki biz ocuymusuz gibi bakması üzülüyor insan ve işte kontrole götürdüğünüzde birden taşıma kutusun içinde amalyatlar olduğu yeri görünce tislamaya vurmaya başladı ne kadar olsada hayvanda travma yaratiyor

BanuYuzgec

Benim kedim de bu şekilde kısırlaştırıldı ne yazık ki alt taraftan oldu kısırlaştırma ama çok küçük bir kesikle yan taraftan yapılabiliyormuş artık. Veterinerimiz bu yöntemin daha sağlıklı olduğunu diğer türlü parça kalabildiğini söylemişti ben de deneyimli diye güvenmiştim ama eski bir yöntemmiş iyileşmesi de biraz uzun sürdü şükür atlattık. Umarım siz de bir sorun yaşamazsınız.

cakil19921

Bende amalyati izledim herhangi bir sorun yaşamadım Allah'a şükür de bende merakından sorayım dedim

izmir_pet

bu arada ameliyati nasil izledinizz. Acikcasi aklim kalir bende cok isterim herhangi bi tedavi ameliyat biseyde yaninda olmayi kendim gormeyi ama yapamam. Keske bende sizin gibi olabilsem ya helal olsun valla :)

izmir_pet

benden bi tane daha :(( yaa bende boyle seylerde icim nasil kotu oluyo malesef:(