Kedimin Anüsünde Kızarıklık

kedipatisii

Kedimin anüsünde kanımsı kızarıklık var. İdrarında kan yok fakat ishal iki günden beri. Yemesi icmesi normal. Bazen poposunu temizlemedigi icin ben peceteyle siliyordum. Ondan mi tahris oldu acaba? Yoksa baska bir nedeni olabilir mi?

11 CEVAP

ursaminor

Dışkı da kan görmedikçe korkmayın. İshal olan bebeklerin popoları zaten tahriş oluyor. Üzerine bir de siz silince genelde bu sonuç doğuyor. Ilık nemli pamukla hafifçe silin. Bizim oğlanda da oldu bu ne yazık ki. Hatta oğlan kuma oturarak çiş yaptığı için sürekli kum yapışıyor poposuna. Sürekli temizlemediğimizde yanıyor yine böyle resimdeki gibi kızarıyor hatta kararıyor bile bazen. Bebek bakmak çok zor iş :/

Sahsimuhterem

Kan gelmiş ama ne sebeple olduğunu söylemek çok zor;bir çok şey olabilir en basiti kabızlık...

kedipatisii

İshal kedim iki gündür. Dedigim gibi pamuk yerine peceteyle siliyordum acaba tahriş mi ettim? Veterinere götüreceğim zaten ayın onunda ama önemli bir durum olabilir mi

cakil19921

Evet eğer çok fazla sürtuyorsunuz tahriş etmiş olmalı zeytinyağı sürün ben öyle yapyorum

cakil19921

Aç bırakın onuna patatesi koyun açlıktan yiyecektir

kedipatisii

Şu an baktim kizariklik kaybolmuş. Kanlı ishal olmasından korkuyorum. Kanlı ishalde dıskısında kan gözlemlenebiliniyor mu? Ya da başka belirtiler oluyor mu? Umarim peçeteyeyle silmemden kaynaklanan tahriştir :( kedim mama beğenmiyor sürekli mama degisiminden kaynakli ishal oldu saniyorum. Daha doğru mamayi bulamadım. Arkadasimin kedisi bonocibo yiyordu ondan getirdim eve onu yiyor onunda icerigi iyi değil diye vermek istemedim. Sanabelle diye bir mamadan numune aldım onu deniyeceğim

kedipatisii

Bende öyle düsünmüstüm. Kanlı ishal olmasından korktum fakat öyle olsa dıskısında belli olur diye dusunuyorum. Şimdi normale dönmüş mesela poposu. Sanirim zorlamaktan tahriş oldu. Çok korktum yinede :/

Elifmuzeyyen

Pecete degil de islak pamukla ile silseniz ya da yikayip kurulasaniz daha iyi olmaz mi acaba? Usumez herhalde kurutsaniz durur mu sac kurutms makinesi ile ilik ayarda yikadiktan sonra

kedipatisii

Zaten zor sildiriyor tutmakta zorluk cekiyorum o yuzden pamukla denemeye calisicam bu sefer

cakil19921

Ya bence kediniz bu kadar ishalse yemi kesin hayvana evde yaptığınız tavuk haşlama verin düzelecek kadar ben kedilerine petline somonlu pirinçli kullanıyorum tabi diyeceksiniz pirinç zararı lakin ben çok mama kullandım ishal oldu sizin kedi gibi bu mamayı buldum çok memnun kaldım ishali düzeldi sonra bir ara bulamadım hicbiryerde yani 3 ay boyunca ishali şimdi bir hafta önce buldum arada bu. Mamadan yanında tavuk haşlandıktan ve patatesi veriyorum eskisinden daha iyi oldu çünkü 3 ay boyunca şu gibi ishali ayağına bulastiriyordu ve evin heryerini yatak örtülerini maf ediyordu gün içerisinde 5 kere evi temizledigimi biliyorum ama ALlaha şükür buldum mamayı şimdi düzeldi yine bari ayaklarına bulastirmiyorr

kedipatisii

Kedimin kakasi normale döndü ama bir daha ayni durum olur ise dedikleriniz aklimda :)