Yabancılara Karsı En Saldırgan Irk Hangisi Acaba

Zekko2

Korunmak istiyoruz tercih yapamıyoruz. Evimize 1 ayda 5 kere hırsız girdi lütfen yardımcı olurmusunuz

8 CEVAP

onurhhn

Hangi köpeği sahiplenirseniz sahiplenin onu eğitmeniz şart

Elifmuzeyyen

Sadece kendinizi korumak için bir köpek sahiplenmek mi istiyorsunuz? Bu kadar sık hırsız giriyor evinize ve kendinizi korumak için kopegi one atacaksiniz. Hic duymadiniz mi evinde kopegi olup da hirsiz giren kac ev var? Ayrica bazen oyle oluyor ki kopegi etkisiz hale getirmek için öldürüyorlar hayvani. Sadece kendiniz icin bunu yapmanız bi de bunu sormaniz ne derece etik ne derece vicdanli? Tercih yapamiyoruz şeklindeki ifadeniz de cok rahatsiz edici. Bir de şunu tercih edin diye yazanlar olmus. Burasi hayvanlarla ilgili bir platform evinize sizi korusun diye hangi hayvani atese atacaginizin yeri değil. Bu bi tek bana mi acimasizca geliyor? Garip gerçekten

izmir_pet

bende yazcaktim boyle ama karismak istemedim hicbisey yazmadim. Ama ben sahsen kendi fikrim, kendim icin hicbi hayvanin canini tehlikeye atamam. Kendimden cok severim hepsini. Hani o amacli alamam ben yapamam sahsen. Ama yargilamak da istemiyorum bu konuya karismak istemiyorum

ArzuBoyka

Öyleyse saldırganlıktan çok Bekçilik özelliği yüksek köpek edinin.Misal bizim ki boyu küçük ama en ufak ses duysa efelenir havlar.Kapıyı açtırır gider kontrol eder, yoksa rahat edemiyor.

onurhhn

Koruma eğitimi olan bir dogo fakat eğitmeniz gerekir

Zekko2

Eğitimli evet dogru diyosunuz ben içinden gelerek ırk özelliği olarak arastırıyorum

burlo

dogo, pitbull yasaklı ırklar ama benim de en çok sevdiğim ve ileriki zamanda sahiplenmek istediğim köpek cinslerinden. kesinlikle eğitim ile bitiyor bu iş. ayrıca rottweiler ya da doberman da düşenebilirsiniz. oldukça koruyucular.

Zekko2

Yanlış anladınız ateşe atmak yok havlasın bizi uyandirsin kopegi ustune salsam bende onunla saldiririm 2 cocugum var biraz mantıklı olun ya arkadaslar duygusallıgı bırakın