Çok Acil Bakar Mısınız

4 buçuk aylık oğlum önceki gece şiddetli ve sık kusmaya başladı. Dün sabahında tuvalete çıkardım biraz ishali vardı ama diskisinda kan yoktu. Gün boyu bir şey yiyip içmedi çok halsizdi ve ateşi vardı kusması da devam ediyordu. Dün akşam veterinere götürdüm muayene ve kan tahlili yaptı. Bakteriyel enfeksiyon kaptığını antibiyotik tedaviye başlamamız gerektiğini söyledi ve ilk dozunu yaptı. 5 -6 gün boyunca götürecem. Bugün de hiçbir şey yememiş. Ödül mamasini bile yemiyor ve normalde cok hareketli olmasina ragmen cok halsiz su an. Ne yapmam gerekir veterinere güvenmeli miyim ? Çok üzülüyor ve endişeleniyorum. Köpeğimin karma aşıları ve bronşin asilari yapilmis durumda. Corona ve kuduz yapilmadi henuz

2 CEVAP

onurhhn

Farklı bir veterinere daha muayane ettirin kesin karar vermek için

Merhabalar yine ben. İlaveten dün gece kakasında kurt gibi şeyler gördüm parazitten şüphelendim. Bu sabah veterinere götürdüğümde iç parazit hapı yutturdu. Eve getirdikten sonra öğlen hiç yapmadığı şeyi yaptı. Yatağımda uzanırken bi anda kakası akmaya başladı ve bolca kan vardı. Panikledim kucakladığım gibi vetetinere götürdüm. Hemen kanlı ishal testi yaptık test negatif çıktı çok şükür. Testin güvenilirlik oranı %95 imiş. Hekim bey parazitlerin de dışkıda kana yol açtığını söyledi. Enfeksiyon ve parazit arasında bağlantı olabilir mi diye sorduğumda. Virüslerin ve bakterilerin vücütta sekonder olarak rol aldığını yani bagisiklik sistemini zayiflatarak baska hastaliklarin önünü actigini soyledi. Bilgili bir veteriner aslında ama konu can dostlarımız olunca içimizden kuşku eksik olmuyor maalesef. Bu sebeple sormak istedim acaba aranızda daha önceden parazitten dolayı diskida kana rastlayan arkadaşlar var mı diye. Cevaplarsanız çok memnun olurum