Depresyona Girmiş Olabilir Mi

Cakiland

Merhabalar yine ben. Köpeğim mama yemeyi çok sevmediğinden son zamanlardaki az yemesini ciddiye almamıştım. Ve bugün fark ettim kaçıp yatağına gidiyor hemen. Bir ne var ne yok kontrol etmeye geliyor, sonra hemen geri yatağına dönüyor. 1.5 yıldır hiç böyle davrandığını hatırlamıyorum. Eve akşam 7de dönüyorum ve Onunla hiç yeterli ilgilenemiyorum. Depresyona girmiş olabilir mi bu yüzden? Ve ne yapmam gerekiyor? Kaç günlerdir hep mutsuz, onu suratı asık görmek ve kaçması beni ciddi şekilde üzüyor doğrusu

4 CEVAP

Cakiland

Ben de öyle düşünüyorum. Çok yalnız kalıyor ama dışarıda olduğu süreçte bunu takmıyor. Kendi başına dilediği yere gidiyor. Ama içeriye girdiği anda birden içine kapanıyor. Sanırım orada çok yalnız kaldığından veya başka sebeple mutsuzlaşıyor anında. Bir çözüm de üretemiyorum, elimden gelebileceği kadar daha çok ilgilenmeye çalışacağım ilk seçenek olarak. Teşekkür ederim

minnoskoss_123

Hayvanlar özellikle köpekler duygusallardır. Kıskançlık yaşıyor olabilir. Yada aşık olabilir. Bu yaşadığınız şeye göre değişir. Yani psikolojik olarak bir sorunu olabilir. İçinize fazlasıyla şüphe düştüyse veterinere götürebilirsiniz. (Yada psikiyatri kliniğine) Sağlıklı olması dileğimle...

minnoskoss_123

Sorun değil

izmir_pet

olabilir belki cunku gercekten cok alingan duygusallar. Ben kopegimin yaninda baska koprk seversem kafasini ceviriyo bana. Sevmeye calisiyorim yuzunr bakmaya calisiyorim kafasini ceviriyo