N D Kedi Maması Aldım Da Yawru Kedi Demeyi Unuttum Acaba Fark Eder Mi Bide Kısırlastırılmıştır

Mehdi3465

N D Kedi maması aldım ama yawru demeyi unuttum bu yan etki gosterır mı bıde mamanın üstünde kosırlastırılmıstır dıyıyor bu ne anlama geliyor sımdıden tesekkurler

14 CEVAP

Gul36

Marka iyi olsa da yavru kediye kısırlaştırılmış kedi maması vermeseniz daha iyi olur. Gereken vitamin ve mineralleri alamaz çünkü o mamadan
Değiştirme şansınız varsa değiştirin.

ismailfigen

Yavru olmasından dolayı etki göstereceğini zannetmiyorum. N&d içerik olarak çok kaliteli bir mama. Kısırlaştırılmış mamalar kısır kediler içindir besin değerleri normal mamalara göre daha dengelidir. Çünkü kısır kediler kilo ve idrar yolları problemleriyle karşılaşabilir. Bu yüzden kısırlaştırılmış mama kullanılması önerilir. Benim kedim de kısır ancak ben normal mama kullanıyorum. Bu tamamen tercih meselesi ama n&d normal mama yediği için sanırım fazla enerji veriyor. Bütün gün hoplayıp zıplıyor. Enerjisini atabilmek için :) Mamanız düşük tahıllı kısırlaştırılmış mı yoksa tahılsız kısırlaştırılmış mama mı

Terranova

Adult mama olsa idare edilebilirdi fakat kısırlaştırılmış mama için aynı şey söz konusu olamaz.

ismailfigen

5kg lık yavruya farklı bir mama daha alıp karışım halinde verebilirsiniz. Ziyan olmamış olur. Hem size uzun süre gider. Kapaklı büyük saklama kapları var ya da kapaklı kova gibi birşeyin içine dökebilirsiniz

izmir_pet

Kisirlastirilmisin farkini bilmiyorum ama yavru olmamasi farketmez. Sadece yavru mamalarinin degerleri daha yuksek daha besleyici. Bidahakine yavru alirsin :)

kedipatisii

Bende kedime yavru kedi mamasi yerine bir süre yetişkin kedi mamasi veriyordum fakat veterinerimiz ileride bunun sıkıntı yaratacagını cunku içerisindeki minerallerin ve değerlerin farklı oldugunu söyledi. Yavru kedilerin enerjilerini karşılamiyor yetişkin mamaları

Mehdi3465

Tahılsız kısırlastırılmış mama

Mehdi3465

Emin miyiz bundan yanı yanlış manayı mı aldım açtım mamayı 5 kg almıştım açmasaydım degıstırebılırdım

Gul36

Kısırlaştırılmış mama, kısır kedilere verilir. Fazla kilo almaları ya da bazı hastalıklara yakalanmalarını önlemek için özel mineraller ve vitaminlerle üretilmiştir. Yavru kedilerin sağlıklı gelişmesi için gereken içeriği barındırmazlar. Geri vermeniz mümkün değilse o zaman kesinlikle hava almayacak şekilde son kullanma tarihine kadar saklamayı deneyebilirsiniz. Ya da petshoptan aldıysanız değiştirmeyi rica edin, belki açık satmak için geri almayı kabul ederler.

Mehdi3465

Acık satmazlar sanmıyorum bıde hava almasını nasıl onleyebılırım agzı çıtçıtlı deil

Mehdi3465

Nasıl muhafaza edebilirim ki

kedipatisii

Cam kavanoz kullaniyorum ben hava almamasi icin

mayacat

Yavru kediler yetiskinlere gore daha fazla vitamine ihtiyac duyuyor bu yuzden yavru kedi yetiskin kedi kisirlastirilmis kedi diye kategorilere ayriliyor su an sorun olmaz lakin ilerde sorun yaratabilir aldiginiz yere gidip degistirmenizi oneririm

dorukhanalev

Vakumlu poşetler var kilitli poşet bunlardan yapınız. İnternette sıcak suyla bir poşeti nasıl vakumlayacağınızı anlatan videolar var o şekilde vakumlayıp saklayabilirsiniz.