Şehirlerarası Yolculuk Nasıl Oluyor?

Ted1905

Herkese merhabalar, 2 kedimiz ile 10 saatlik yolculuğa çıkacağız. Ne gibi önlemler almalıyız? Otobüs yolculuğu yapıp sıkıntı yaşayan var mı? Neler önerirsiniz? Uyutma dışında yapabileceğimiz bir şey var mıdır? Acıkırlarsa ya da tuvaletleri gelirse ne yapacağız? Yardımcı olursanız sevinirim.

15 CEVAP

Ted1905

herkese yorumları için çok teşekkür ederim. uyutmanın kedilere çok zarar verdiğini okuduğumda 2 kedimede bunu uygulamadım. Ancak yol boyunca sakin geldiler. kötü yanı ise Kamil Koç firmasıydı. Hayvanlara kesinlikle saygı ve sevgi beslemedikleri gibi gözümüzün önünde çanta fırlatır gibi kedilerin olduğu çantayı fırlattı. her durakta inip baktık ve üstüne az kalsın bagaj koyuyordu. servisle eve giderken de aynı sorunu yaşadık. KESİNLİKLE KAMİL KOÇ İLE SEYAHAT ETMEYİN

Bu durumda deneyimimiz, kamil koçun hayvanlara eziyet edercesine seyahat ettiklerini görünce herkese tavsiyem, eğer kamil koça binerseniz her durakta kontrol edin. başka araç bile kullansanız mutlaka her durakta sizde inin aşağıya ve kontrol edin. kedilere resmen eziyet eden kamil koç muavini ve şoförlerini şikayet ettim ancak kamil koç umrunda değil resmen. hayvan haklarına da bunları şikayet etmek lazım.

kedigibiyiz

Merhaba çok yakın bir arkadaşım da 5 saatlik periyodda yolcukluklar yapıyor sıkça fakat uyutmak durumunda kalıyor çünkü bagajda gitmesi dışında bazı firmalar izin vermiyormuş. Uyutuyor ve bagajda gidiyor. Müsade eden firma var mı bilmiyorum ama uyutmak durumunda kalmak gerçekten üzücü. Ama uyutmasanız da 9 saatlik bir yolculukta çok sıkıntıya girebilir bebekleriniz tuvalet mama ve bagajdaki rahatsızlık ses gerginliği

Cldkgkcs

Kedileri bagaja alıyorlar karnesi yanınzda olsun taşıma çantasının içine bulunduğunuz hava durumuna göre sıcak su torbası koyabilirsiniz birde tedirginliğini alabilir diye evden kokusunu bildiği hemde üstüne yatabileceği bir şey koyabilirsiniz. Uyutma derken ameliyat için uyutmayı kastediyorsanız 10 saat için bunu yapmanız iyi olmaz. Verilen ilacın çok yüksek dozlarda olması lazım. Bende yaklaşık 8 saat yolculuk yaptım tamamen bitkisel içerikli sprey aldım biraz kullandım, kaç saat olursa olsun bu bayıltma şeklinde uyutma tehlikeli çünkü o saatler içersinde daha erken de uyanabilir ve bagajda uyanırken sıkıntı yaşayabilir fazla verilirse de saatler geçse de uyanmaması sizi tedirgin eder ki olmalısınız da.. İlk yolculuğumuzdu bende aşırı tedirgindim son güne kadar alternatif aradım eğer imkanınız varsa bla bla car uygulaması da var aklınızda olsun. Her duraklamada kontrol etmenizi tavsiye ederim(çünkü ben bi terminalde rastgele indiğimde çantayı alıp otobüsün altına doğru koymuşlar o kalabalıkta 10 dk falan çanta yerleştirdi muavin ben inmesem nolurdu bilmiyorum dikkatli olun) ama her seferinde kapağı açtırmayın uyandırmamak için. Eğer sakin ve çok ajite olmazsa uyuyacaklardır çünkü.. Birde tuvaletini kaçırabilir diye altına hasta bezi serdim ben öyle bişey olmadı çok şükür. Tuvaletleri ve açlıkları için de düşündüğümüzden baya daha dayanıklılar yani evden çıkmadan yaptırsanız tuvalete sıkışmazlar. Çantanın kenarına hemen biraz kuru mama koydum brnimki yemişti,sizde koyabilirsiniz. Aklıma gelenleri yazdım bu hafta yinr gidicez biz malesef size de hayırlı yolculuklar şimdiden :)

izmir_pet

ben arabayla yolculuk yapmistm. İki gun iki gece konaklamadan arabadaydik. Sorun olmadi ama tabi otobus zor olabilir. O sekilde gidenler yrmek vermiyolar tuvalet sorunu olmamasi icin. Ve onceden yakin yerlerde tasimaya alistirin. Sepetiyle yolculuga alissin yoksa surekli miyavlicak

izmir_pet

uyutma hic saglikli bisey dgl acikcasi. Bazi firmalarda yanina alabiliyosun. Hepsini arastirin derim

Cldkgkcs

Kedigibiyiz Uyutmak insanlardaki anestezi kadar ciddi bir girişim onlar içinde, 5 saat fazla da değil aslında hele ki sık aralıklarla yapmak çok yanlış bence umarım bir sıkıntı yaşamaz arkadaşınızın kedileri. Firmalar bagajda olduğu sürece kabul ediyor şoförün birşeyden haberi dahi olmuyor bagaj sadece muavinin sorumluluğunda. Birşey söylerse uyanık falan diye ilacı yeni verdik birazdan etki eder dersiniz ben çok araştırdım karnesine bakıyorlar aşılarına bakıyorlar işte şöyle böylee her kafadan bir ses çıkıyor malum. Son olarak siz yine bi veterinerinize de danışın ama bu veterinerlikten çok tecrübeyle alakalı benim vet.imin bi fikri dahi olamadı mesela bende garipsemedim :)

izmir_pet

ben bazi firmalarda biliyorum bagaji gectim yanina aliyosun. İyi arastirmak lazim

Minnakpatipuki

Kamil koçla yolculuk yaptığım bir gün muavin bagaj kapağını tam kapatmamış. Daha denizliden çıkmadan bagaj kapağı acildi ve valizim yola dustu. Düşenin bir hayvanın taşıma kabi olduğunu düşünsenize? Sorumsuz bir firma bencede yolculuk etmeyin hele yavrunuzu hiç emanet etmeyin!

Cldkgkcs

Ben pamukkale kamil koç ve petrol turizm ile görüştüm kesinlikle kabul rtmediklerini söylediler ve diğer birçok firma da böyle bakanlığın talimatı bu çünkü. Yanına almaktan ziyade bagaja dahi almayan firmalar var. Bu alanlar da yasak olarak hiç bir sorumluluk almayarak kabul ediyorlar zaten

izmir_pet

yada soyle olabilir benim dediklerim ulke disi. Aslinda yurtdisi daha sorunlu olmasi lazim da allah allah valla isiniz zor yaa cok uzuluyorum bu durumlara keske arabayla gitme sansiniz olsa

BuzLu

Benim bildiğim ulaşım araçlarında artik uyutma yöntemiyle bile alınmıyor diye biliyorum

KubraKani

Ben 12saatlik yolculuk yaptım kedimle önce uçakla sonra otobüsle ,norodol diye bi damla damlattım ağzına 4-5damla o zaman uykusu geliyor sürekli uyudu Bagajın içimde hiç bi sıkıntı çıkarmadı

KubraKani

İlacı veterinerim yazmıştı

kedigibiyiz

Uyutma zaten çok kötü bir şey bence bebeğinize yazık. Uyumasa da bagajdaki savrulmalr ve sesler kedinizi çok hırpalayabilir. En iyisi hekiminize bir danışın

Merhaba ted1905 ben bir websitesu buldum inşallah işinize yarar. Bundan once de başka bir soruyu o websitersiyle cevapladım .Inşallah işinize yarar

https://blog.flypgs.com/sensiz-olmaz-evcil-hayvanla-ucak-yolculugu-yapmak/